Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ilk olarak Kartal Cemevi’nde düzenlenen aşure lokması ikramına katıldı. Başkan Gökhan Yüksel, burada yaptığı konuşmada barış ve kardeşlik vurgusu yaparak, Muharrem ayının tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Esenyurt’un kahramanları hazır Esenyurt’un kahramanları hazır

Kartal Cemevi’nde gerçekleşen aşure lokması ikramına; Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal İlçe Emniyet Müdürü Sinan Dallı, Kartal Müftüsü Mehmet Özer, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, Kartal Cemevi Dedesi Celal Özer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YÜKSEL’DEN ‘BARIŞ VE KARDEŞLİK’ VURGUSU

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel,  tutulan oruçların ve verilen hizmetlerin kabul olmasını dileyerek, Muharrem ayının kardeşliğe ve barışa vesile olmasını diledi. Başkan Gökhan Yüksel, "12 gün boyunca hizmetler yapıldı, oruçlar tutuldu. Görev yapan tüm canlarımıza, mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah hizmetlerini kabul etsin. Rabbim tutulan oruçları, yapılan ibadetleri hak katında kabul etsin. İnşallah böyle acıları böyle zulümleri  bir daha yaşamayız. İbadetimiz tekrar hak katında kabul olsun." ifadelerini kullandı.

DEMİR: HZ. MUHAMMED’DEN HZ. ALİ’YE KİMSEYİ MAHCUP EĞLEMESİN

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Yas-ı Matem’de tutulan oruçların kabul olmasını dileyerek, Muharrem Ayı’nın tüm İslam alemine birlik ve beraberlik getirmesini temenni etti. Kartal Kaymakamı Abdullah Demir yaptığı konuşmada, "Bugün inançlarımızla ve tarihimizden gelen hepimiz için hüzünlü bir gün. Ama benim için ayrı bir hüzün. 21 Ağustos 2021’de ben burada yemeğe katıldım. Yemekten sonra eve döndüğümde babamın vefat ettiğini öğrenmiştim. Allah tuttuğunuz oruçları, yaptığınız ibadetleri kabul etsin. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah,  Hz. Muhammed’den Hz. Ali’ye kimseyi mahcup eğlemesin. " diye konuştu.

SARITAŞ: LOKMALARIMIZI BİRLİK İÇİNDE PAYLAŞIYORUZ

Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş,  "Bir Yas-ı Muharremin sonunda lokmalarımızı paylaşmaya geldik. 12 günün ardından kurbanlarımızı kestik, bugünde aşuremizi dağıtmaya başladık. Allah hepimize bir sonraki oruçları da nasip etsin. Yas-ı Muharrem Adem Peygamberden beri tüm peygamberlerimizin tuttuğu bir oruçtur. Akabinde Muharremin 10. günü Kerbela olayıyla birlikte yasını tuttuktan sonra 13. günü kurbanlarımızı kestik, aşurelerimizi yaptık. Allah herkesin tuttuğu oruçları, yaptığı ibadetleri lokmaları hak katında kabul etsin. Tüm niyetlerinizi kabul etsin." dedi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Cemevi ziyaretinin ardından Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cemevi Kartal Şubesi’nin aşure lokması ikramına katıldı.

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMI

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilen aşure ikramında ise Kartallı komşuları ile bir araya geldi. Birlik, beraberlik ve paylaşmanın sembolü olan aşure lokmasını komşularıyla paylaştı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure ikramında Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş ile birlikte aşure kazanının başına geçti. Okunan duanın ardından vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.