Kayseri'den acı haber geldi. 2'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait bir eğitim uçağı henüz bilinmeyen bir nedenle düştü. Düşen uçakta bulunan 2 pilot şehit oldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şehit olan pilotlar için başsağlığı mesajı yayınladı.

İKİ PİLOT ALBAY ŞEHİT OLDU

İzmir'de 13 yaşındaki erkek çocuğa zincirleme istismar iddiası İzmir'de 13 yaşındaki erkek çocuğa zincirleme istismar iddiası

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Hava Pilot Albay Uğur Yıldız ve Hava Pilot Albay Gökhan Özen kazada şehit düştü.

Resim

KAZA NEDENİ İNCELENİYOR

Konu ile ilgili Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Salı günü saat 10:00 sıralarında, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Kocasinan İlçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düşmüştür. Arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştır. Eğitim uçağında görevli iki askeri personelimiz (pilot) maalesef şehit olmuştur" ifadelerine yer verildi. Eğitim uçağının düşme sebebi araştırılıyor.

Editör: Editör Yazar