Türkiye, 3 ay sonra 31 Mart 2024’’te yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gidecek. Seçime çok az bir süre kala partilerin ve siyasi isimlerin çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.

CHP Başakşehir Belediye Başkan aday adayı Kazım Özeren, 2023’ü basın emekçilerine verdiği bir kahvaltı organizasyonuyla kapattı.  Esenkent Hasırlı Konya Mutfağı’nda yapılan kahvaltı organizasyonuna, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Bakır, CHP Başakşehir İlçe Başkanı Beyzade Kayabaşı, CHP Başakşehir Grup Başkanvekili Nizamettin Kümeç, CHP Başakşehir Kadın Kolları Başkanı Melek Cankurt, CHP Başakşehir İlçe Başkan Yardımcısı Sunay Şimşek, katıldı.

Aday adaylığı kapsamında saha çalışmalarını sürdüren Özeren, toplumun en önemli kesimleri arasında gördüğü basın mensuplarıyla bir araya gelerek Başakşehir’in sorunlarını masaya yatırdı. Adaylaşması halinde yapacaklarını anlatan ve aynı zamanda sanayici olduğu bilinen Özeren, “İş, aş ve istihdam için, Başakşehir’i rantın pençesinden kurtarıp, gerçek sahibi Başakşehirlilere vermek için adayım” dedi.

KAYABAŞI: KAZIM BAŞKAN YILLARDIR OMUZ OMUZA YÜRÜDÜĞÜMÜZ BİR BÜYÜĞÜMÜZ

Kahvaltıda konuşan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Beyzade Kayabaşı, “Böyle bir programı düzenlediği için Kazım Başkanımıza çok teşekkür ederim. Benim için tüm basın emekçileri çok değerlidir. Bizim ifade etmek istediğimiz her şeyi dışarıya, iktidara ve dünyaya duyuranlar sizlersiniz. Bu kahvaltı çok önemliydi ve Kazım başkana teşekkür ederim. Biz de ilçe yönetimini yeni aldık. Bizim de çok fırsatımız olmadı bir araya gelmek için ama Kazım başkanımızın verdiği söz üzerine biz de sık sık bu toplantıları yapacağız. Kazım başkan özelinde diğer arkadaşlarımız da Başakşehir’i kazanmak için çalışacak herkes. Kim aday olursa olsun ciddi bir çalışma sergileyecek. Kazım Başkan Başakşehir kurulduğundan beri omuz omuza yürüdüğümüz ve çok büyük emekler veren bir büyüğümüz. Hangi aday olursa olsun dediğimiz gibi birlikte çalışacağız. Kahvaltı için tekrar teşekkür ediyorum, hepinize afiyet olsun.” dedi.

BAKIR: ZOR DİYE BİR ŞEY YOK, İMKANSIZ ZAMAN ALIR

Söz alan CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Murat Bakır da kısa bir konuşma yaparak, “Böyle bir günde buluşmak bizi heyecanlandırdı. Biz üçüncü bölgeden sorumlu il başkan yardımcısıyız. 100’lerce aday adayı arkadaşımız var hepsinin yolu açık olsun. Aday çokluğu güzel bir şey ancak Kazım Başkanın yeri ayrı. Başkanımız ayrı bir irade koydu, her ne kadar Başakşehir alınamaz, zor bir bölge deseler de CHP için zor diye bir şey yok, imkansız zaman alır. Başakşehir’i alacağız.” dedi.

NİZAMETTİN: BİRLİKTE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim. Kazım Başkanımızla yıllardır birlikte mücadele ettik. Kazım başkan hiç karşılık beklemeden ilçemiz için partimiz için çok emek verdi. Belediye başkan adaylığı da onun hakkıdır. Liyakat, emek ön planda olacak ise eğer. Başakşehir’de rantın sürekli bir yere aktarıldığını biz Meclis olarak görüyoruz. Buna karşı durmaya devam edeceğiz. Kazım başkanın sanayici ve iş insanı olması hasebiyle ilçeyi nasıl yöneteceğini iyi biliyor. Çıktığı yolda başarılar diliyorum. Birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz.

ÖZEREN: İŞ, AŞ, İSTİHDAM İÇİN ADAY ADAYIYIM

Selamlama konuşmasıyla başlayan CHP Başakşehir Belediye Başkan aday adayı Kazım Özeren, “Yayınlarıyla toplumumuzun tüm değerlerini paylaştığımız basın emekçileri arkadaşlarımıza geldikleri için teşekkürler. Yılın sonunda sizlerle aday adaylık noktasında bir araya gelmek, neden aday adayı olduğumuzu söylemek ve Başakşehir’i konuşmak için buluştuk.

Neden aday oldum? İş, aş, istihdam diyorum. Bunu sanayicilik hayatımızda da söylüyoruz. Özellikle burada arazinin çok olduğu yerlerde büyük bir rant kaynağı var. Balkanların en büyük organize sanayisi burada. Günlük hayatta 3-4 milyonu bulan bir nüfus sirkülasyonu var. Bu da hemen trafik sorununu yaratıyor. Gerek sanayi bölgesinde gerek mahallede beni tanıyorsunuz zaten. Yıllardır çok toplantı yaptık. İlçemizle ilgili, ülkemizle ilgili adaylaştığımızda önemli bir ekip çalışmasına imza atacağız. Kent konseyi var. Her sorunu tartışırlar ama netice alınmaz. Dernekler ve STK’lar kurulur. O dernekler STK’lar sorunları masaya yatırır ama çözüm olamazlar.” İfadelerini kullandı.

“BAŞAKŞEHİR’İ RANTA DEĞİL, HALKA VERECEĞİZ”

Başakşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm politikasını eleştiren Özeren, “Örneğin Ziya Gökalp’te yapılan dönüşüm halka ne kazandırdı? Oradaki kardeşlerimiz çok rahatsız. Buradaki dönüşüm ranta mı, halka mı? Tüm bu sorunları bildiğim için ben adayım. 10 mahalleye gittiğiniz zaman her mahallenin kendine özel sorunlarının olduğunu görüyorum. Biz halkın arasında büyümüş insanlarız. Birbirimizi çok iyi anlayabiliriz. Ama öbür türlü toplumsal karşılığı olmayan insanlar bu mahallelerin sorunlarını çözemez. Geçen Ekrem Başkanımızla görüşmemizde ne yaparsak yapalım, samimiyet ve güvenin olduğu yerde parti gözetmeksizin halk bize güvenecektir.” Dedi.

Adana'da yasak aşk yaşadığı iddia edilen hakime görevden alındı Adana'da yasak aşk yaşadığı iddia edilen hakime görevden alındı

“ÜLKEMİZ SORUNLAR YUMAĞINA DÖNÜŞTÜ”

Son günlerde yaşananlar üzerinden ülkemizin sorunlarına değinen Kazın Özeren, “Kuzey Marmara Otoyolunda yaşanan kaza tam bir katliam oldu. Ondan önce şehitlerimiz oldu. İhmaller silsilesi bunların hepsi. Ülkemizde her geçen gün buna benzer olayların nedenleri liyakatsiz yöneticilerdir. Tüm bu sorunların çözümünü bildiğim için adayım.

2000 yılında geldik, Onurkent’in kurucularındanım ben. Arkasından da Kayaşehir diye bir bölge kuruldu. İyi niyetli bir bölgeydi. Sonra ne yaptık? Kayaşehir’i resmen istila ederek, yabancıların gelip buraya akın etmesine izin verdik. İşte ben bunun için adayım. Sayamadığım kadar farklı milletten birileri gelip burada arsa ve ev aldı. Hepimiz insanız başkanım niye öyle diyorsunuz diye tepki gösterebilirsiniz ama ülkemiz yol geçen hanına döndü arkadaşlar. Ülkemiz istila ediyor ve bunun üssü de Başakşehir Kayaşehir oldu desek abartmış olmayız. Bu ülke kolay kurulmadı arkadaşlar. Geldiğimiz noktada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda yürüyüp çok fazla çalışmamız gerekiyor.

Başakşehir hangi arkadaşımızla alınacaksa öyle bir ekip kurmalıyız. Kim aday olacaksa ben çizmelerimi giyip sahaya ineceğim. Hep birlikte hareket edip vatandaşlarımızın sorunlarını tartışmak zorundayız. Başakşehir’i rantın pençesinden kurtarmak adına birlikte mücadele edeceğiz.” Diye konuştu. Sümeyra Duğan/KENT YAŞAM

Editör: Editör Yazar