Ramazan Ayı münasebetiyle birçok STK ve vatandaşlara iftar organize eden Esenyurt Belediyesi, personellerini de unutmadı. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un da personellerle buluştuğu iftarda çok sayıda katılım sağlandı. Esenyurt Nikah Sarayı’nda düzenlenen iftarda Bozkurt kürsüye çıkarak bir konuşma gerçekleştirdi. Bozkurt, “Bizler ulvi bir iş yapıyoruz. Esenyurt’a hizmet ediyoruz. Emekleriniz için teşekkür ediyorum. Umuyorum ki daha güzel bir Esenyurt’u birlikte hazırlayacağız” ifadelerini kullandı.

BİRBİRİNİZİ AYRIŞTIRMAYIN

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda dualar edilerek, oruçlar açıldı. Birlik ve beraberliğin hâkim olduğu sofrada mesai arkadaşlarıyla birlikte orucunu açan Bozkurt şöyle konuştu:

“Allah oruçlarınızı kabul etsin. Allah birliğimiz, beraberliğimizi bozmasın. Ramazan ayı paylaşma duygusunun arttığı bir ay. Burada aynı sofrada olmak, bu güzelliği paylaşmak, birbirimizle sohbet etmek ve hemhal olmak ne kadar güzel. Umuyorum ki bundan sonraki süreçlerde de her zaman birlik ve beraberlik içinde oluruz. Bizler insanların huzurla güvenle yaşamlarını sürdürmeleri için hizmet veriyoruz. Dört yıldır birlikte çalışıyoruz. Eski yeni ayrımı yapmamanızı özellikle istiyorum. Birbirinizi kökeninize, inancınıza, siyasi tercihlerinize göre ayrıştırmayın. Birbirimize destek olarak bu süreci götürelim. Bana verdiğiniz katkılar ve emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Şimdiden bayramınızı kutluyorum. Güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum.”

Kadıköy’de heyecan fırtınası için geri sayım başladı Kadıköy’de heyecan fırtınası için geri sayım başladı