Etkinliğe Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Küçükçekmece Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Küçükçekmece Trabzonlular Derneği Başkanı Hafız Şirazi Kaba, Küçükçekmece siyasi parti ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda başta Trabzonlu olmak üzere İstanbullu vatandaş katılım sağladı.

4 gün sürecek etkinliklerin açılışında konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Küçükçekmece Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu tüm katılımcıları selamladılar.

Küçükçekmece Trabzonlular Derneği Başkanı Hafız Şirazi Kaba, Çebi ve Anteplioğlu'na özel hediyeler takdim etti.

15 gün önce ilçedeki görevine başlayan Küçükçekmece Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, etkinliğe olan yoğun ilgiden memnuniyetini dile getirdi.

KAYMAKAM ANTEPLİOĞLU’NUN İLK ETKİNLİĞİ

İBB, ilk glutensiz gıda fabrikasını açıyor İBB, ilk glutensiz gıda fabrikasını açıyor

Sadece 15 gün önce Küçükçekmece’deki görevine başlayan Küçükçekmece Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, ‘’Küçükçekmece Kaymakamı olarak katıldığım ilk organizasyon Trabzon günleri oldu. Buradaki canlılığı, hareketliliği görünce çok mutlu oldum. Trabzonlu hemşerilerimizin bir araya gelerek kendi kültürlerini yaşatmaları ve genç nesillere aktarmaları çok önemli. Memleketlerine gidemeyen gençlerimiz o ruhu ve bilinci bu festivaller sayesinde yaşıyor. Programda emeği geçen Belediye Başkanımıza ve Trabzon Derneği yöneticilerine teşekkür ederim’’ dedi.

ÇEBİ: AMACIMIZ KÜLTÜRÜMÜZÜ NESİLDEN NESİLE TAŞIYABİLMEK

Belediye Başkanı Kemal Çebi festivalin açılış konuşmasında, ‘’ Amacımız Trabzon günlerini geleneksel hale getirmek ve her yıl bu tarihlerde bir araya gelerek kültürümüzü nesilden nesile taşıyabilmek. Küçükçekmece’deki bütün hemşerilerimizle birlikte kültürümüzü yaşayabilmek, Trabzon’un el sanatlarını ve kültürünü yeni nesillere tanıtabilmektir. 4 gün boyunca Fevzi Çakmak Meydanı’nda eğlenceler olacak, bütün İstanbulluları Trabzon günlerine davet ediyorum. Ayrıca etkinlikte emeği geçen Trabzon Derneği ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

FESTİVAL 24 EYLÜLE KADAR DEVAM EDECEK

Sefaköy Fevzi Çakmak Meydanı’nda 24 Eylül’e dek  devam edecek olan Trabzon Festivali’nde; Hülya Polat, Onay Şahin, Hızır Dinçer ve Erkan Yeşilyurt gibi sevilen sanatçılar sahne alacak. Ayrıca Haşim Albayrak, Ali Karaca ve İbrahim Hakkı Gündoğdu gibi isimlerin keyifli söyleşileri de ziyaretçilerle buluşacak. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar