Türkiye ekonomisinin son yıllarda geldiği nokta göz önünde bulundurulduğunda özellikle vatandaşın demokratik seçimleriyle yönetimleri verdiği isimler ve kurumların refah seviyesini yükseltmek anlamında somut adımlar atması gerekiyor.

2019’da Kemal Çebi başkanlığında göreve gelen Küçükçekmece Belediyesi tam da bu çerçevede 5 yıllık yoğun bir çalışma temposuyla başta Küçükçekmeceliler olmak üzere birçok vatandaşa ulaştı. Küçükçekmece Belediyesi, ilçeye kazandırdığı tesisler ve vatandaşa sunduğu doğrudan maddi destekler ile sosyal belediyecilikte iyi bir örnek teşkil etti.

EMEKLİLER UYGUN FİYATLARLA SOSYALLEŞTİ

Küçükçekmece Belediyesi, kentsel yaşamın önemli bir parçası olan sosyal mekânların sayısını artırmaya devam ediyor. Zorlaşan ekonomik koşullar karşısında uygun fiyatlarıyla vatandaşların uğrak noktası olan ve ilki Tevfikbey Mahallesi’nde açılan Emekliler Kafeteryası sayısının,  ilçede 5’e yükselmesi planlanıyor. Kentte yaşam kalitesini yükseltmek ve sosyal izolasyonu önlemek amacıyla hayata geçirilen ve Fevzi Çakmak, İnönü, Cennet ile Halkalı Merkez Mahalleleri’nde inşası devam eden yatırımlar, mart ayında hizmete açılacak.

KEBAL ÇEBİ: VATANDAŞIMIZ BÜYÜK BİR İLGİ GÖSTERDİ

Sosyal belediyecilik anlayışıyla herkes tarafından ulaşılabilir, nitelikli sosyal mekânları vatandaşların hizmetine sunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Küçükçekmece’de her yaştan kentliye hitap eden projeleri hayata geçiriyoruz. İlçemizdeki emekli vatandaşlarımızın daha aktif ve sosyal yaşamdan izole olmadan yaşamlarını sürdürmelerini istiyoruz. Zorlaşan ekonomik koşullar karşısında emeklileri uygun fiyatlı menüleriyle destekleyen Emekliler Kafeteryası, vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Bu doğrultuda 4 mahallemize daha Emekliler Kafeteryası inşa ediyoruz. Kısa bir süre sonra tamamlanacak yatırımları, vatandaşlarımızla buluşturacağız” diye konuştu.

HER DETAY DÜŞÜNÜLÜYOR

Emekli ve 65 yaş üstü vatandaşların keyifle vakit geçirebilecekleri, doğanın içinde nefes alabilecekleri mekânlar oluşturmak ve sosyal refahının artırılmasına yönelik tasarlanan Emekliler Kafeteryası projesi, mutfak ve kadın-erkek–engelli tuvaletlerinin yanı sıra açık ve kapalı oturma alanlarıyla planlanarak, inşa ediliyor.

“Mağduriyeti bitirmek Başakşehir Belediyesi’nin elinde” “Mağduriyeti bitirmek Başakşehir Belediyesi’nin elinde”

1 TL’YE ÇAY, UYGUN FİYATLARLA ÇEŞİTLİ MENÜ

Belediye Yanı, Menekşe, Soğuksu ve Macera Parkı Sosyal Tesisleriyle, ilçede sosyal tesis sayısını da 6’ya çıkaran Küçükçekmece Belediyesi, vatandaşların sosyalleşmesine katkı sunarak, uygun fiyatlı hizmetlerden faydalanmalarına imkân sağlıyor. Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde de çay 1 TL’ye satılırken, tüm yemek ve tatlı çeşitlerini de bulmak mümkün oluyor. Fazıl Anıl Kılıçlı

Editör: Editör Yazar