Kartal’ın ibadethaneleri bayrama hazır Kartal’ın ibadethaneleri bayrama hazır

2019 yerel seçimlerinde İstanbul ve Ankara gibi Türkiye’nin en önemli iki şehrini CHP’ye kaptıran AK Parti, 2024’te yapılacak yerel seçimlerde bu iki metropolü geri almak istiyor.

Muhalefete yakınlığı ile bilinen gazeteci Barış Yarkadaş, katıldığı bir televizyon programında AK Parti’nin 2024 yerel seçimleri için İBB adayının belli olduğunu söyledi.

İBB İÇİN GENÇ VE DİNAMİK İSİM

2019’da Ekrem İmamoğlu’na kaybeden Binali Yıldırım profilinden uzaklaşıldığına dikkat çekilen yeni yerel seçim stratejisine göre 2024 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde AK Parti İBB Başkan Adayı şu anda Bağcılar Belediye Başkanı görevini yürüten Abdullah Özdemir.

Özdemir geçtiğimiz yıl sağlık sorunları gerekçesiyle başkanlığı bırakan Lokman Çağırıcı’nın yerine Bağcılar Belediye Meclisi’nde yapılan başkanlık seçimini kazanarak göreve başlamıştı.

ABDULLAH ÖZDEMİR KİMDİR?

Abdullah Özdemir, 1983 yılında Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde dünyaya geldi. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde ise “Deprem ve Yapılar” alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Özdemir, çok sevdiği siyasete Bağcılar İlçe Gençlik Kolları’nda başladı. 2007 - 2013 yılları arasında da Bağcılar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.​ Özdemir, bu 7 yıllık süreçte partili arkadaşlarıyla birlikte ilçesine büyük hizmetlerde bulundu.

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubunda görevinde yer alan Özdemir, Kasım 2013 yılında Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı’ndan ayrıldı.

Her zaman aktif siyaset içinde bulunan ve başarılı bir grafik çizen Özdemir, 2014 yılında AK Parti’den Bağcılar Belediye Meclis üyesi seçildi. Bu dönemde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Teşkilatlanma ve Çevre Şehircilik ve Kültür biriminde görev yaptı. 2019 yılında da yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Üyesi oldu.

Özdemir, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılmasının ardından Bağcılar Belediye Meclisi’nin 2022 yılı Nisan ayındaki toplantısında yapılan seçimde meclis üyelerinin teveccühleriyle belediye başkanlığı görevine seçildi.

En genç belediye başkanlarından biri olan Özdemir, göreve geldiği 15 Nisan 2022 tarihinden itibaren sosyal yaşamdan kentsel dönüşüme kadar ilçenin çehresini değiştiren çok sayıda projeyi hayata geçirdi. Toplumun her kesimi tarafından sevilen bir belediye başkanı olan Özdemir, hâlen Ulaşım ve Trafik Komisyon Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Özdemir, 1993 yılından beri İstanbul’da yaşıyor.

Editör: Editör Yazar