Maltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize edeceği programla  cumhuriyetin 100.yılı unutulmaz bir bayrama dönüşecek. Bando takımı bir hafta boyunca Maltepe’nin 18 mahallesinde cadde, sokak ve parklarda bando konserleri gerçekleştirecek. 

Sancaktepe’de ‘ustalık’ dönemi başlıyor Sancaktepe’de ‘ustalık’ dönemi başlıyor

VOLKAN KONAK’TAN UNUTULMAYACAK KONSER

Karadeniz ve Türk halk müziğinin güçlü sesi Volkan Konak, 27 Ekim Cuma günü saat 20.00’de Yaşar Kemal Kültür Merkezi konser alanında sahne alacak. Konak, seslendireceği eserler ve kendine özgü sahne performansıyla Maltepe’de unutulmaz bir konsere imza atacak. Konserde Ceylin Akyıldız keman dinletisi sunacak. 

İLK KONSERDE ŞEVVAL SAM SAHNE ALACAK

100. yılın ilk konserinde 28 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da ünlü müzisyen ve dj Ozan Doğulu, Yaşar Kemal Kültür Merkezi konser alanında Maltepeli vatandaşlar için unutulmaz bir performans sergileyecek. Daha sonra aynı alanda saat 22.30’da ünlü sanatçı Şevval Sam Maltepeliler ile buluşacak. Sam, yeni yüzyılın ilk konserinde sevilen şarkılarıyla Maltepe’de unutulmaz bir Cumhuriyet Bayramı konserine imza atacak. 

MODERN DANS GÖSTERİSİ SAHNELENECEK

28 Ekim Cumartesi günü saat 17.00’de Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde  Galeri Maltepe’de “Cumhuriyet 21. Yüzyıl” isimli interaktif modern dans gösterisinin tanıtımı yapılacak. Projenin eser sahipliğini koreograf, dans sanatçısı ve eğitmen Ayşegül Sökmen, dansçıların çalıştırılmasını başkoreograf Uğurcan Arıkan, müziklerini ve bestelerini Özgür Sevinç, librettonun yazar ve besteciliğini Özlem Abacı, koordinatörlüğünü Mehmet Cemal Erkut üstlenecek. Gösteri 29 Ekim Pazar günü saat 21.00’de Prof.Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde, 30 Ekim Pazartesi günü saat 15.30’da ve 21.00’de vatandaşlar ile tekrar buluşacak. Barış, adalet, insan hakları, Cumhuriyet ve Atatürk içerikli; “Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Resim” projesi isimli sergi saat 18.30’da galeri salonunda, 19.00’da ise müze alanında “100.Yıl Cumhuriyet Dijital Müze açılışı” yapılacak. 

29 EKİM’DE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ YAPILACAK

29 Ekim Pazar günü saat 19.23’te, Maltepe Belediyesi önünde fener alayı düzenlenecek.

Editör: Anıl Kılıçlı