Türkiye gündemi, geçtiğimiz günlerde yaşanan olayla sarsıldı. Eğitim sendikalarının eylem kararı aldığı olaya ilişkin yeni detaylar ortaya çıkıyor. Eyüpsultan'da okul müdürü İbrahim Oktugan'ın yabancı uyruklu bir öğrenci tarafından öldürüldüğü anların yeni güvenlik kamerası görüntüleri paylaşıldı.

Suriyeli çoban işvereni boğazını keserek öldürdü Suriyeli çoban işvereni boğazını keserek öldürdü

EKOL TV tarafından paylaşılan görüntüler;

OLAY NEDİR?

Iraklı Y.K. (17), iddialara göre geçtiğimiz aylarda disiplin suçları sonucu okuldan atıldı.

5 ay sonra okula gelen Y.K. dün, Oktugan'ın odasına girerek silahla 3 el ateş ettikten sonra kaçtı.

Silah sesleri üzerine Oktugan'ın odasına giren öğretmenler durumu polis ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, okul müdürünü ağır yaralı olarak hastaneye kaldırdı. Hastaneye kaldırılan okul müdürü İbrahim Oktugan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI!

İstanbul Cumhuriye Başsavcılığınca ifadesi alınan Y.K.'nin, öldürme amacı olmadığını ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Y.K. ifadesinde şunları anlattı:

"Hatırlayamadığım bir tarihte sınıfımdayken disiplin cezalarından dolayı annemin geldiğini öğrendim. Müdür İbrahim Oktugan’ın odasına gittim annemle birlikte oturuyorlardı. Ben anneme Arapça bir şeyler söylemek istediğim esnada 'Burası Türkiye Cumhuriyeti benim okulumda kimse bu şekilde başka dil konuşamaz.' diye karşı çıktı ve anneme hakaret etti. Aramızda sözlü bir tartışma yaşandı detayını hatırlamıyorum ancak fizik tartışmaya dönmedi. Annemin üzerine yürümesi üzerine biz de polisi aradık ve daha sonra okulu terk ettik."

"YAŞANANLARI KENDİME YEDİREMEDİM"

"Bu olaydan sonra bir daha okula dönmedim. Anneme yapmış olduğu bu olaydan dolayı yaşananları kendime yediremedim." diyen Y.K. şöyle devam etti:

"Olaydan bir gün önce aynı okulda okuyan aynı zamanda Abdulsamet A.’nın kuzeni olan G.A.‘yı gördüm. O okulda okuyan birini görünce yaşadığım bu olay aklıma geldi, tekrar sinir oldum. Hala okulda olduğu öğrenince, 'Gelip dövsem iyi olmaz mı' dedim. O da 'Çok iyi olur kanka karnına vurursun. Hatta bacağına vurursan ölmez karnına sık.' dedi. Ben de Gaziosmanpaşa’da Mehmet K. isimli şahıstan 10 bin TL karşılığında aldığım tabanca ile okula gitmeye karar verdim. Kimseyi bir şey söylemeden hızlı bir şekilde odasına geçtim. Masada oturuyordu. Beni görünce ayağa kalktı.

"AMACIM AYAKLARINDAN VURMAKTI"

Amacım ayaklarından vurmaktı ama bir anda kolunu dirseğini kırıp kendi yüzüne doğru havaya kaldırınca bana vuracağını düşünerek koluna doğru ateş ettim. İki tane mermi vardı ikisi de karnına geldi. Bana saldıracağını düşünerek ateş ettim. Daha sonra hızlı bir şekilde odadan çıkıp kapıya yöneldim. O esnada peşinden kimsenin gelmemesi için silahı yere doğrultarak peşimden gelmeyin dedim. Silahın içi boştu kim olduğunu bilmediğim bir çocuk kapıyı açtı. Amacım öldürmek değildi, amacım dövmekti. Bana karşılık verince kendimi korumak için silahı kullandım.

"TABANCAYI VE TELEFONU ALİBEYKÖY BARAJI'NA ATTIM"

Kullandığım tabancayı ve telefonu Alibeyköy Barajı’na attım. Sosyal medyada paylaşmış olduğum başkasının sesi olan kafasına sıktığım sözleri olan görüntümü olaydan iki gün önce paylaşmıştım. Olaydan sonra kimseyi arayıp yardım istemedim. Öldürme kastım yoktur. Pişmanım."

Editör: Editör Yazar