Geçtiğimiz cumartesi Sarıyer’deki CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde coşkulu bir şekilde il başkanlığı adaylığını açıklayan Özgür Çelik, kendi ilçesi Bahçelievler’den veto yedi.

“BU ORTAK BİR KARAR DEĞİL”

Toplam 20 delegeye sahip olan CHP Bahçelievler İlçe Başkanlığı, yapılacak il kongresinde adaylığını koyan Özgür Çelik’ten desteklerini çektiklerini açıkladılar. Çelik’in adaylığına şerh koyan delegeler yaptıkları yazılı açıklamada CHP İstanbul İl Başkanı adaylığı için alınan kararın ortak bir mutabakat zemininde alınmadığını ifade ettiler.

Yapılan açıklama şöyle;

İstanbul Kamuoyuna,

Değerli partililerimiz, yol arkadaşlarımız,

İlçe kongremizde partimizin yerel seçimlerde gücünü ve etkinliğini arttırmak için ortak hareket ederek Özgür Çelik’i destekleme kararı aldık. Bunun gereğini de ilçe kongremizde ortaya koyduk.

Bizler, Bahçelievler’de bir yerel seçim başarısı sağlamak için ortak akıl ile bir ve bütün bir anlayışı ilçemizde hakim kılmıştık. Sosyal demokrasiyi kendine rehber edinmiş Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul İl Başkanı da bu şekilde belirlenmelidir. Fakat görüyoruz ki, ilçemizde bu bakış açısıyla seçtiğimiz ilçe başkanı bu süreçleri önemsememekte ve ilgili kurulları değersizleştirmektedir. Çok değil, bundan bir kaç hafta önce Bahçelievler’e çizilen rota bugün hangi neden, hangi yöntem ve kimlerin kararıyla İstanbul’a çevrilmiştir. Zira bu kararın içerisinde Bahçelievler’in bileşenleri yoktur. Kendi ilçesinde bu mutabakatı aramayan bir adayın, önümüzdeki yerel seçim sürecinde İstanbul’da mutabakata dayalı bir yönetim anlayışı sergileyeceğini düşünmüyoruz.

Gençleşmek, yenilenmek ve örgütsel gücümüzü en yüksek seviyede önümüzdeki yerel seçimlerde hem Bahçelievler’i hem de İstanbul’u kazanmak adına; 2019’da olduğu gibi bugün de yerel aktörlere tam destek veren Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde yol yürümek gerektiğine inanıyoruz.

Değişim adına tavır ortaya koyan ancak anlayış olarak bunu henüz ilçesinde bile uygulamayanların da kendi zihinlerini değiştirmeye başlamaya davet ediyoruz.

Biz Bahçelievler’de yerel seçimi kazanacağımıza inanıyoruz. Bu inanç ile partimize hizmet ediyoruz ve edeceğiz. İl Başkanlığı’na aday oldunu ilan eden İlçe Başkanımız Özgür Çelik’in de bu hedefe uygun davranarak Bahçelievler örgütünün önünü açması ve adaylık sürecini ilçe başkanı sıfatıyla yönetmesinin doğru olmadığını düşünüyoruz.

Değişime Bahçelievler’den başlamanın tam zamanı!

Bizler Bahçelievler il delegeleri olarak 38. Olağan İstanbul İl Kongresinde Sayın Cemal Canpolat’ı desteklediğimizi tüm parti ve İstanbul kamuoyuna ilan ediyoruz.

Özgür Çelik’ten desteğini çeken delegeler;

Gökmen Güneş

Erkan Değirmenci

Gülali Şat

Mahir Sürensoy

Şükriye Aydın

Azelya Özdağ Keser

Ladise Has

Ahmet Bora

Ali Aktaş

Sevmek ve Mehmet Remzi Tanış Sevmek ve Mehmet Remzi Tanış

Savaş Gül

Editör: Editör Yazar