Sarıyerlilerin gelişimine katkı sunan SAGEM, 11 şubesi ile çocuklara ve yetişkinlere dokunmaya devam ediyor. SAGEM’lerin alanında uzman eğitmenleri tarafından bir yıl boyunca eğitim alan kursiyerler, çizdikleri resimleri sergilemenin gururunu yaşadı. Eğitimlerini tamamlayan 32 kursiyerin yıl boyunca yaptıkları çalışmalar Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda açılan Yaşamın Renkleri Resim Sergisi’nde sanatseverlerle buluştu.

“EN ÇOK İSTEDİĞİM HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM”

Serginin açılış konuşmasını yapan SAGEM Cumhuriyet Şubesi kursiyerlerinden Semiha Deveci, gençlik yıllarında çok istediği halde bir türlü gerçekleştiremediği hayalini 65 yaşında gerçekleştirme olanağı bulduğunu ifade ederek, “Bizlere bu olanağı sunan Sarıyer Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Emek ve üretimin yoğun olduğu eğitim sürecinde kursiyer arkadaşlarımız ve eğitmenlerimizle bir aile gibi olduk. Öğretmenlerimize ve bu süreçte katkısı olan tüm belediye çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükada’ya yeni meydan Büyükada’ya yeni meydan

“KOMŞULARIMIZIN HAYATINA RENK KATMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Serginin açılışına Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, ARGE Müdürü Hatice Yazlık, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat, eğitmenler ve kursiyerler katılırken, sergiye Sarıyerlilerin ilgisi de yoğun oldu. Sergiye katılanlara yönelik söz alan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun yaptığı konuşmasında, “Burada çok güzel bir tablo var. Düşünün bir kurs açılıyor. O kursa yüzlerce kursiyer katılıyor. Kursiyerlerden ikisi konuştuğu zaman diğer kursiyerler çılgınca alkışlıyorlar. Bu tablo yaşamın ne kadar anlamlı olduğunu bizlere gösteriyor.  Yaşamı her rengi barındıran zirve halkası gibi düşünün. Ve o halkanın en önemli evresi, en önemli zamanı yetişkinlerin çocukluğunda gençliğinde yapamadıklarını bir vesileyle belediyemizin olanaklarıyla, SAGEM'deki eğitmenlerimizin teşvikiyle yapabilir hale gelmesidir. Komşularımızın hayatına renk katmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu imkânı sizlere ve bizlere sunan; Belediye Başkanımız Mustafa Oktay Aksu'ya tüm başkan yardımcılarımıza, müdürlerimize, bütün çalışma arkadaşlarımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kursiyerlerin eserlerinden oluşan sergi, 7 Haziran Cuma gününe kadar Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nın 1. katında mesai saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Editör: Editör Yazar