19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında liseler arası havuzda kano yarışları düzenlendi. Sarıyer Belediyesi SARFİT Poligon Spor Tesislerinde; Sarıyer Belediyesi, Sarıyer Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinliğe ilçe genelindeki 14 okuldan 128 öğrenci katıldı. Başlangıç düdüğünü Sarıyer Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Coşkun’un çaldığı etkinlik kıyasıya bir yarışa sahne oldu. Programa katılan; Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu ve İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Cebrail Karakaş gençlerin heyecanına ortak oldu. Her bir öğrencinin birincilik için ter döktüğü yarışın sonunda genç kızlarda ve erkeklerde Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi A takımı birinci oldu. Dereceye girenlere kupa ve madalya takdim edildi.

İmamoğlu Avcılar’da; Genç siyasetçiler yeni bir yön çizecek İmamoğlu Avcılar’da; Genç siyasetçiler yeni bir yön çizecek

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Yarışları genç kızlar kategorisinde; Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi dördüncü, Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi B takımı üçüncü, Mustafa Kemal Anadolu Lisesi A takımı ikinci ve Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi A takımı birinci oldu. Genç erkekler kategorisinde ise; Özel Boğaziçi Eğitim İlgi Anadolu Lisesi A takımı dördüncü, Özel Mürüvvet Evyap Okulları A Takımı üçüncü, Mustafa Kemal Anadolu Lisesi A takımı ikinci, Behçet Kemal Çağlar Anadolu Lisesi A takımı ise birinci oldu. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını; Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cebrail Karakaş, Sarıyer İlçe Spor Koorinatörü Uğur Demirtaş, Sarıyer Belediyesi Spor İşleri Müdürü Sibel Akı ve Sarıyer Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ferdi Türk’ün elinden aldı.

“DOSTLUK KAZANIYOR”

Yarışı birincilikle bitirenlere madalyalarını takdim eden Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, “19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temelinin atıldığı gün. Bugünün anısına biz de gençlerin eğlenmesini, spor yapmasını, kaynaşmasını, birlik beraberlik duygularının daha da geliştirilmesini istiyoruz. Bu nedenle bugün burada yapılan yarışmaların kazananı da kaybedeni de yok. Burada dostluk kazanıyor. Bugün kazanan yarın kaybeder, bugün kaybeden yarın kazanabilir. Önemli olan dostluklar, arkadaşlıklar. Ulu Önderimiz Atatürk’ün bu ülkeyi gençlerimize emanet ettiğini unutmayalım. “Ey Türk Gençliği!” diye size hitap etti ve sizlere yapacağı tavsiyelerini yaptı. Sizin yapmanız gereken ülkenize sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içerisinde bu bayrağı daha ileriye götürmek.  Hepimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet diyorum, hepinizi sevgiyle saygıyla kucaklıyorum” dedi. KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Editör: Editör Yazar