İETT sordu, Sarıyerliler cevapladı İETT sordu, Sarıyerliler cevapladı

Sarıyer’in on yıl önce kardeş şehir protokolü imzaladığı Almanya Aachen’ın ilk kadın belediye başkanı Sibylle Keupen, geçtiğimiz yıl Sarıyer’i ziyaret etmiş, iki kent arasında imzalanan kardeş şehir protokolünün 10.yılı dolayısıyla Aachen’a  “Sarıyer Meydanı” yapılacağını söylemişti.

Tüm hazırlıkları tamamlanan meydanın 15 Eylül Cuma günü açılması planlanırken, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de Aachen’a gitti. Protokolün 10. yılı için düzenlenen kutlamalara katılacak Başkan Genç, aynı zamanda yapılacak ortak projelerle ilgili temaslarda bulunacak. Geçtiğimiz salı günü ziyaretine başlayan Başkan Şükrü Genç Sarıyer’de de bir meydana Aachen adının verilmesi için hazırlıklar yapıldığını söyledi.

İlk olarak 14 Eylül Perşembe Aachen Belediyesi resmi karşılamasıyla başlayacak 10. yıl kutlama törenleri, 15 Eylül Cuma saat 16.00’da meydan açılışıyla devam edecek. 16 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek resmi törende ise Başkan Genç bir konuşma yapacak. 10. yıl kutlama töreni Aachen şehir müzesi gezisinin ardından son bulacak.

Editör: Editör Yazar