CHP’nin İstanbul’un genelinde ilçe kongre süreçleri devam ediyor. 2024 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler öncesinde partilerin ilçe başkanlıklarına talip olanlar kongrelere katılıyor.

İBB ve Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Sataloğlu, AK Parti’nin Beykoz’da yaptıklarının hesabını soracağını söyledi.

SATALOĞLU: BEYKOZ İŞGAL ALTINDA

İlçe başkanlığını açıkladığı toplantıda söz alan Sataloğlu, ateşli bir konuşmaya imza attı. Sataloğlu, “Boğazın işgal altında olduğunu belirtenSemtimiz Beykoz'dan doya doya baktığımız şu güzel Boğaz'ımızı işgalci yabancılara teslim etmeyen anlayışı içimde taşıyorum. İnanıyorum ki, bu anlayışı Beykoz'da sinsi planları olan sömürücülere karşı yapacağımız yenilenme ile birlikte hep beraber yükselteceğiz.

Köklerini bizzat halktan alan, Anadolu ve Rumeli'nin şerefli direnenleri Kuvayı Milliye'nin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi'ni Beykozlu hemşerilerimle buluşturmak benim boynumum borcudur.” ifadelerini kullandı.

“BEYKOZ’DA SALTANATA SON VERMEK İÇİN YOLA ÇIKTIM”

Birlik ve beraberliğin atlını çizen Sataloğlu, “Çalışmadan başarı mümkün olmaz. Gücümüzü biliyorum işte var olan o gücü toparlamak için partimin ve halkın karşısına alnım ak bir şekilde çıkıyorum.

Kemal Çebi: İnşaattan başka fikri olmayanlara sosyal belediyeciliği öğreteceğiz Kemal Çebi: İnşaattan başka fikri olmayanlara sosyal belediyeciliği öğreteceğiz

Beykoz'daki her türlü saltanata, koltuk sevdasına karşı olanlarla el ele, kol kola, omuz omuza vereceğiz. Önce birbirimizi ve hemen ardından halkımızı dinleyeceğiz.

Sorun neyse çözüm de var deyip dokunacağımız herkesle bir bütün olacağız. Bir zamanlar Kuvayı Milliye ateşinin fabrikalarımızın fırınlarında yandığı yer olan işçi semti Beykoz'un yeşiline ve mavisine dokunan yabancı ellere asla müsaade etmeyeceğiz.

O yeşilde ve mavide mahalle kültürüyle İstanbul'a yakışan kent kültürünü birlikte yaşatarak, Beykoz'da CHP'yi son yerel seçimlerdeki gibi İstanbul geneli gibi ilk sıraya yaşanılır ve örnek bir Beykoz için ben varım, siz de olun.

Çünkü biz olunca anlamlı ve güçlü oluruz. Kimseyi ötekileştirmeden başarıya gideceğiz.

Kimseyle kavga etme, ayrışma ötekileştirme lüksümüz yok.  Ancak ve ancak birlikte başarıya ulaşabiliriz.” diye konuştu.

“YENİYE AÇIK OLMAZSAK BAŞARAMAYIZ”

Yenilenmeye ihtiyaç olduğunu belirten Sataloğlu, “Beykoz'da yeni yüzlere, yeni fikirlere açık olmazsak, onlarla birlikte çalışmazsak ileri gitmemiz mümkün değil.

Bu konudaki tavrım gayet net. Dolayısıyla ekmeğini yiyip suyunu içtiğimiz Beykoz'da bu yenilenmenin adımını başlatmakta kararlıyım. Yeni yüzlerle ve partimize yıllardır emek veren herkesle yola koyulacağız.

Kırgınlık, dargınlık olmadan önce kendi içimizde, ardından halkla bütünleşerek Beykoz'da CHP bayrağını dalgalandıracağız. Beykoz'da yenilgi değil, yenilenme ve iktidar diyorum. Buna inancım tam.” ifadelerini kullandı.

“MAKUS TALİHİ YENMEK İÇİN ADAYIM!”

Aday olma nedenlerini sıralayan Cemal Sataloğlu, sözlerini şöyle sonlandırdı;

“Saygıyı, sevgiyi ve dayanışmayı özümseyen, gücünü ortak akıl ve örgütlü dayanışmadan alan bir Beykoz için adayım. Daha güçlü bir örgütle, daha yüksek sesle "Birlikte başardık!" diyebilecek bir Beykoz için adayım.

Geçmişten gelen ayrışmaları, küskünlükleri ortadan kaldırmak için adayım.

Denenmişi denemeyen, yapılmıştan medet ummayan, genç ve diri bir örgüt için adayım !

AKP Beykoz Belediye yönetimlerinin yakasına yapışmak için , tek kuruşun dahi hesabını sormak için adayım !

 İthal başkan ve ekibini Paşabahçe Vapuru ile göndermek için adayım!

Beykoz’un makus tahlihini yenmek için Beykoz’u kazanmak için adayım.

 Geçmişten yeterince ders çıkarmış, dünü geride bırakıp yarını kurmaya inanmış tüm örgüt arkadaşlarımı desteğe davet ediyor, birlikte yol yürümek için çağrı yapıyorum. Bu bir tazelenme, yenilenme ve bayrak taşıma mücadelesidir.

Önderimiz: Gazi Mustafa Kemal Atatürk!

Rehberimiz: Akıl ve bilim!

Sloganımız: Beykoz'da yenilik!

Vatanımıza, milletimize ve Beykoz'umuza hayırlı

olsun!” Fidan Uğur/KENT YAŞAM

Editör: Anıl Kılıçlı