İYİ Parti, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkaracağını daha önce açıklamıştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün TBMM'de yaptığı grup toplantısında merakla beklenen İBB adaylarını açıkladı.

Son dakika bilgisine göre İYİ Parti İBB Adayı Buğra Kavuncu oldu.

İSVEÇ TEPKİSİ

Akşener partisinin grup toplantısında konuşuyor: Sözlerimin başında; Dün, Gazi Meclisimizde gerçekleşen, çok önemli bir oylamaya, değinmek istiyorum. Biliyorsunuz; İsveç’in, NATO’ya katılım protokolü; İYİ Partimizin, “hayır” oyuna rağmen; Cumhur İttifakı ve CHP oylarıyla, maalesef kabul edildi. Ve böylece; Milli güvenliğimiz için, talep ettiğimiz hususlar; henüz yerine getirilmemiş; muhataplarımız tarafından, kabul edilebilir adımlar, henüz atılmamış olduğu halde; ülkemizin elindeki, çok önemli bir koz; adeta bir muammayla, elimizden uçup, gitmiş oldu…

"YİNE TORNİSTANLARINI İZLEDİK"

Ancak, öyle bir oylama yaşadık ki; Adeta, bir turnusol kâğıdı niteliğindeydi… Bir tarafta; madde madde şartlar açıklayıp, bol keseden atanların; içerde efelenip, dışarda sus pus olanların; daha önce, nicesine şahit olduğumuz, tornistanlarını izledik.

FATİH’TE TÜRKÇE ‘MAZİ’ OLDU FATİH’TE TÜRKÇE ‘MAZİ’ OLDU

Diğer taraftaysa; “İktidar ile hizalanmayacağız.” diyenlerin; “AK Parti’yle, aynı bildiriye imza atmayız.” diyenlerin; iktidarla birlikte, aynı vahim yanlışa, şaşırtıcı bir uyum içerisinde, el kaldırışlarına şahit olduk. Dün de gösterdik ki her türlü baskıya dayatmaya rağmen dimdik duran bir İYİ Parti var.

Editör: Anıl Kılıçlı