TÜMKİAD (Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği) olağanüstü bir hızla büyümeye devam ediyor. TÜMKİAD, 43'üncü Şubesini Sakarya'da Açtı. Derneğin İl Başkanı İş Adamı Mehmet Zeki Ediz oldu.

İl başkanlığı açılış törenine Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, TÜMKİAD Sakarya Şubesi İl Başkanı Mehmet Zeki Ediz, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, SATSO Meclis Başkanı Erdem Ercan, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, Mali Müşavirler Odası Başkanı Erdinç Atalay, İl Gençlik ve Spor Müdürü Nevzat İnanç ve iş adamları katıldı.

"SAKARYA'NIN SANAYİDE BÜYÜK POTANSİYELİ VAR"

TÜMKİAD Sakarya İl Başkanlığına getirilen Mehmet Zeki Ediz şunları söyledi;

“Sakarya’nın da verimli toprakları, yeni ve ilerici oluşumları, sanayi ve tarımın ayrıca hayvancılığın göz ardı edilmeyecek değerde ekonomiye katkısı vardır. Genel olarak baktığınız da uygun iklim şartları, ulaşımın rahat olması, tarım, turizm ve sanayinin aynı anda gelişme potansiyelinin varlığı, mekansal gelişim potansiyeli su imakanlarının kara ve demir yolunu olması, önemli merkezlere ve pazarlara yakınlığıyla sanayi sektöründe önemli bir potansiyele sahiptir” 

Balıkesir'in hiç uçak inmeyen havalimanı Balıkesir'in hiç uçak inmeyen havalimanı

TANRIKULU: DÜN BİZİ ELEŞTİRENLER BUGÜN ALKIŞLIYOR

TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu'nın şu ifadelerde bulundu;

"İş insanları olarak alın teriyle ekmeğimizi kazanıyoruz. Devletine kul olan devletinden korkmaz. Benim rengimden dolayı kimse beni öteleyemez. Hiçbir siyasi partinin ön bahçesi, arka bahçesi değiliz. Siyaset bize ayar vermez, biz devletimiz için çalışıyoruz. Bu ülke kimsenin babasının malı değil, bu ülke herkesin. İş insanlarının yeni bir dengeye ihtiyacı var. Bu toplumu bölmek isteyenlerle anlaşamayız, aynı masaya oturamayız. Herkesin bir siyasi görüşü var, bu devlet hepimizin. Benim hiçbir siyasi partiyle derdim yok, ben iş insanıyım, siyasi değil iş insanları için konuşacağım. Dün bizi eleştirenler, bugün bizi alkışlıyor. Bu millete hizmet için tabii ki para kazanacağız. Hiçbir zaman adam satmayacağım, adam satan her şeyi satar. Bu ülkenin üretmeye ihtiyacı var. Bu ülkenin yeni yüzlere ihtiyacı var. Devletin hakkını yiyenin kolu kırılsın. Ben bayrağıma, devletime aşığım. Ben bu derneğe siyaseti sokarsam yarın istifa ederim. Bu dernek devletçi bir STK kültürünü bu ülkeye kazandıracaktır"

Editör: Anıl Kılıçlı