Çorum'da bir vatandaş, gökyüzünde Starlink uydularını görüp polise şikayet etti. Vatandaş uyduları 'Uzaylı istilası' sandığını ifade etti.

FOTOĞRAFLARINI ÇEKİP POLİSE GÖSTERDİ

ANKA'nın aktardığı habere göre, Ulukavak Mahallesi Mahmutevler 6. Sokak’ta meydana geldi. M.T. isimli bir genç, gökyüzündeki uyduları görüp bir saldırı yapabileceğini düşünerek 112 Acil Çağrı Merkezini arayıp yardım istedi. Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi ise belirtilen adrese ekip yönlendirdi. M.T., çektiği görüntüleri polise gösterip saldırı olma ihtimaline karşı ihbarda bulunduğunu söyledi. Polis ekipleri ise gökyüzündeki ışıklı cisimlerin uydu çalışması ile ilgili olabileceği yönünde M.T.’ye bilgi verdi.

"KENDİSİNE GEREKLİ AÇIKLAMALARI YAPTIK"

Görüşme sonrasında asayiş ekipleri telsizden, "Belirtilen adreste müracaatçı şahısla görüşüldü. Şahıs gökyüzündeki uyduları görünce saldırı olma ihtimalini düşünmüş, o nedenle yardım amaçlı ekip talep etmiş, biz kendisine gerekli açıklamaları yaptık buradan normale dönüyoruz" anonsunu yaptı.

ŞUBE MÜDÜRÜ: ANLAYAMADIM

Alışık olunmayan bu anons üzerine Asayiş Şube Müdürü Mete Bayrak da telsizden, "Şahıs gökyüzünde gördüğü uydular için yardım mı istedi? Orayı anlayamadım" diye sordu. Vatandaşla görüşen ekip de, "Doğrudur efendim sıralı ışıkları görünce vatandaş yardım talep etmiş" diyerek durumu açıkladı.

Enflasyonda zam darbesi; Artık Halk Ekmek almak da zor Enflasyonda zam darbesi; Artık Halk Ekmek almak da zor

Gazetecilere konuşmak istemeyen M.T. ise bir süre polislerle görüştükten sonra evine döndü.

Editör: Editör Yazar