Yunanistan'daki tren kazası sonrası Yunan Ulaştırma Bakanı istifa etti. Akıllara Çorlu tren kazası geldi.

Yunanistan’ın Larisa kentinin kuzeyindeki Tempi bölgesinde yolcu treni ile yük treni çarpıştı. Yolcu treninin bazı vagonlarının raydan çıktığı ve ön vagonların yandığı kazada 38 kişinin öldüğü, 57 kişinin yaralandığı kaydedildi. Yaklaşık 20 kişinin ise kayıp olduğu tahmin ediliyor.

YUNAN BAKAN İSTİFA ETTİ

Yapay zeka çıldırdı; Kontrolden çıktı, kargosu kaybolan müşteriyle dalga geçti Yapay zeka çıldırdı; Kontrolden çıktı, kargosu kaybolan müşteriyle dalga geçti

Tren kazasının ardından Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa etti. Karamanlis, haksız yere ölen insanların anısına istifasının bir “görev” olduğunu söyledi.

Karamanlis, “Ne yazık ki (yenileme) çabalarımız böyle bir kazayı engellemeye yetmedi. Böyle trajik bir şey yaşandığında hiçbir şey olmamış gibi devam edemeyiz” dedi.

AKILLARA ÇORLU GELDİ

Habertürk sunucusu Serap Belet, Çorlu'daki tren kazasını hatırladığını ve bugün yaşadığımız deprem felaketiyle birlikte tek bir istifanın olmadığı yönünde yorumu dikkat çekti.

8 Temmuz 2018 yılında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde meydana gelen tren kazasında içinde kadın ve çocukların da bulunduğu 25 yurttaşımız hayatını kaybetmişti.

Editör: Anıl Kılıçlı