Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı arasında kalması sonrası gözler yüzde 5,02 oy alan Ata İttifakı adayı Sinan Oğan’ın hangi ittifakı destekleyeceği oldu. Bugün Oğan ittifakı açıklayacakken iktidara yakınlığı ile bilinen Abdulkadir Selvi’den flaş bir iddia geldi. Selvi Oğan’ın ikinci turda Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini iddia etti. 

Sevmek ve Mehmet Remzi Tanış Sevmek ve Mehmet Remzi Tanış


OĞAN ERDOĞAN’LA ÖZDAĞ KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞMÜŞTÜ
CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Zafer Partisi Genel Başkan Ümit Özdağ ile görüşmüştü ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmişti.  


ÖZ: İKTİDARI DESTEKLEMEK PLANIMIZDA YOKTU
ATA İttifakı'ndan ayrılan Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, Sinan Oğan'ın Erdoğan görüşmesine ilişkin, “Biz yola çıkarken muhalefet ittifakı olarak çıktık. İktidarı desteklemek planımızda yoktu. Ziyareti kendi tasarrufudur.” dedi.

SELVİ: OĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEKLER
Gazeteci Abdulkadir Selvi, verdiği bir demeçte flaş bir iddiada bulundu. Selvi, "Edindiğim bilgiye göre Sinan Oğan bugün, ikinci tur seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklayacak. Terör örgütlerinin desteği nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyeceğini ifade edecek. Ama Sinan Oğan sadece bir açıklama yapmayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la vardıkları mutabakatı açıklayacak.Mutabakatın 4 maddeden oluştuğu söyleniyor. 1- Anayasa’nın ilk dört maddesinin değişmezliği. Anayasa’daki Türk tanımının çıkarılmasına yönelik çabalara izin verilmemesi. 2- Her türlü terör örgütüyle ve terörle mücadele. 3- Sığınmacıların bir plan dahilinde tedrici olarak gönderilmesi. 4- Uluslararası piyasalarla uyumlu, faiz politikalarında daha esnek olan bir ekonomi politikasının dizayn edilmesi."