Kobani Davası kararları; Selahattin Demirtaş'a büyük hapis cezası Kobani Davası kararları; Selahattin Demirtaş'a büyük hapis cezası

İYİ Parti Kurultayı'nda konuşan Genel Başkan Meral Akşener, CHP'ye sert sözlerle yüklendi, öz eleştiri yaptı ve İYİ Parti içinde bazı "saygısız" olarak nitelediği kişilere ağır eleştirilerde bulundu.

Akşener, "Kılıçdaroğlu’na gittik, 2 parti yerel seçimde iş birliği yaptı. Beni en çok üzen ne oldu biliyor musunuz? İstanbul’daki seçimi biz değil HDP kazandırdı. Hesap veriyorum, hesap soracağım sonra. Bu partide şımarıklık, hadsizlik, saygısızlık bitmiştir." dedi.

Akşener, "Savaşmalıydık. Bileğimizin gücüyle o seçime girmeliydik. Yapamıyorsak o seçime girmemeliydik. 15 milletvekili istedik, Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Hala o 15 milletvekilinin diyetini ödeyemedik. Biz psikolojik olarak kendimizi çok kötü hissettik. Kendimi çok çaresiz hissettim çünkü savaşmadık. Ben savaşmayı severim. Ben canımla, kellemle top oynamayı çok severim. En büyük pişmanlığım CHP'den 15 vekili istemekti, ne diyetmiş öde öde bitmedi." ifadelerini kullandı.

Editör: Editör Yazar