Esenyurtlu çocukların eğitim temelleri atılıyor Esenyurtlu çocukların eğitim temelleri atılıyor

Sosyal medya hesabından “Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin fabrika ayarları bozuluyor” başlığıyla bir video yayınlayan Hüseyin Baş söz konusu videoda,  “Atatürk nüfus mübadelesi yaparak Anadolu’yu Türklerle doldurdu, bunlar kendi mübadelelerini yaparak Anadolu’yu yabancılarla dolduruyorlar” dedi.

“GAZETECİLER SOPALANIYOR”

İktidarın seçim öncesi takındığı demokrat, herkesi kucaklayan tavrını bir kenara bıraktığını ifade eden BTP lideri, “O demokratik, bütün renkleri, sesleri, düşünceleri kabullenen, herkese söz hakkı tanıyan Sayın Erdoğan ve hükümeti seçimden hemen sonra yargı eliyle bugün gazeteci sopalanıyor. Yargı eliyle toplum sopalanıyor. Niye kardeşim? Sığınmacı haberi yapmışlar. Senin tutuklayacağın adam kaçak olarak ülkeye giren sığınmacı, O’nun haberini yapan değil ki… Sen tutuklayacaksan git O’nu tutukla. Birine bir yaptırım yapacaksan git O’na yap” dedi.

KARŞI DEVRİM

AKP iktidarının ülkenin fabrika ayarlarını bozduğunu ve bozmaya da devam ettiğini ifade eden Hüseyin Baş şunları söyledi, “ Ülke enteresan bir yere doğru gidiyor. Bak öyle bir şey var ki, Atatürk bir ülke kurdu, bu ülkeyi bize bıraktı, 'burada yaşayın, bunu geliştirin' dedi. İşin Türkçesi bu. Nasıl yaptı bunu? Atatürk bunu yaparken sarayları kapattı, yüz sene geçti saraylar açılmaya başlandı. Egemenliği tek bir adamın elinden alıp bütün bir millete verdi, yüz sene geçti milletten egemenlik alınıp tek adama verildi. Atatürk mübadele yapıp Anadolu'yu Türklerle doldurdu. Bugün kendi mübadelelerini yapıyorlar Anadolu'daki Türkleri yurt dışına sürüyorlar, 'giderlerse gitsin' diyorlar. Doktoru, mühendisi, avukatı, öğretmeni aklınıza hangi meslek grubu geliyorsa marangozu, tesisatçısı, elektrikçisi... Yurt dışına gidiyor. Anadolu'yu da yabancılarla dolduruyorlar. Atatürk ne yaptıysa tersini yapıyorlar.”

Editör: Editör Yazar