AİR POWER ATHLETİCS İLK ULUSLARARASI TURNUVASINI BEYLİKDÜZÜ’NDE YAPTI

Aletli jimnastikten köken alan ve "sirk sporu" olarak da bilinen Air Power Athletics, ilk uluslararası turnuvasını Beylikdüzü’nde gerçekleştirdi. Henüz kısa bir geçmişi olan bu spor dalının, olimpiyatlara dâhil edilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

ÜZEL: İLK KEZ BİR BELEDİYE BU SPORA SAHİP ÇIKIYOR

Organizatör Mehmet Üzel, turnuvanın Air Power Athletics tarihinde bir milat olduğunu belirterek, Beylikdüzü Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti. Üzel, “İlk kez bir belediye bu spora sahip çıkıyor. Beylikdüzü Belediyesi’nin desteği tahminimizin çok üzerindeydi. Bize sağlanan bu profesyonel ortam ve imkânlar için başta Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyorum. Böyle bir spor salonunda, böyle uluslararası bir etkinlik, bu sporun tarihi açısından bir ilktir” dedi.

Başkan Özer: “Esenyurt’u Hak Ettiği Yere Birlikte Getireceğiz” Başkan Özer: “Esenyurt’u Hak Ettiği Yere Birlikte Getireceğiz”

TOPALOĞLU: SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yoğun ilgi gören turnuvanın ardından dereceye giren sporculara madalyalarını Beylikdüzü Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekili Seyhan Topaloğlu, Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcısı Emel Turan ve ilçe protokolü takdim etti. Seyhan Topaloğlu, kapanış konuşmasında Türkiye’de ilk kez gerçekleşen turnuvaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Topaloğlu, “Ülkemizi Avrupa Şampiyonası’nda temsil edecek tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Beylikdüzü Belediyesi olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Yusuf Hakkı Doğan