Erzurum'da İBB Başkan Ekrem İmamoğlu'na yapılan saldırının ardından bir saldırının da ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'a yapıldığı bilgisi paylaşıldı. 14 Mayıs seçimlerinde yarışacak 4 isimden biri olan ATA İttifakı'nın adayı Sinan Oğan'ın seçim aracının saldırıya uğradığı bilgisi geldi.

Kobani Davası kararları; Selahattin Demirtaş'a büyük hapis cezası Kobani Davası kararları; Selahattin Demirtaş'a büyük hapis cezası

OĞAN: HDP'LİLERİN SALDIRI

Dün Van'daki seçim çalışmalarını tamamlayıp akşam üzeri Adıyaman'a geçmek için yola çıkan seçim otobüslerinin Silvan'da HDP'lilerin saldırısına uğradığını ifade eden Oğan, "Normal şartlarda son dakika karar değiştirip uçak ile Ankara'ya dönmeseydik saldırıya uğrayan konvoyda biz de olacaktık. Çok şükür can kaybı ve yaralanan yok ama seçim otobüsümüz bir miktar hasar aldı. Otobüsümüzü durdurmaya çalıştılar ancak aracımız durmayarak kurulan saldırı barikatını yarıp geçti. Otobüsü Jandarma bölgesine çektik. Konvoy'da benim olduğumu zannedip saldırıldığını düşünüyoruz" dedi.

Saldırı sonrası otobüsün görüntleri paylaşıldı;

Editör: Editör Yazar