Eski başkan, Ali Erbaş'ı istifaya davet etti Eski başkan, Ali Erbaş'ı istifaya davet etti

Türkiye'de İmam Hatip okulları tartışmaları bitmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün İmam Hatipler konusunda tartıştıkları iddia edildi.

CÜBBELİ AHMET: BEN DOĞRU BİLDİĞİMİ KONUŞURUM

CNN Türk’teki Tarafsız Bölge programında bu konuyla ilgili AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan telefon aldığını ifade eden Cübbeli Ahmet yaşadıkları tartışmayı şöyle anlattı;

“İmam hatip konusunda aradı beni. Dediler çok sinirli dedim olsun ben de sinirliyim. Çok açık konuşamam ama 15 dakika konuştuk. Böyle konuşursan 1 milyon 300 bin imam hatipli var bunlar seni sevmez dedi. Sevmesinler dedim. Ben kimse tarafından sevilmek beğenilmek için konuşmuyorum. İfadem aşırıya kaçmış olabilir ama FETÖ işinde de 2009’da bunlar dini batıracak derken fitne çıkarıyorsun Ahmet efendi dediler, sonra haklı çıktığım gibi burada da bir ön alınsın demek istedim. Yav dedi bir Ahmet Hakan gibi imam hatiplinin programında nasıl böyle konuşuyorsun sen böyle dedi. Ben doğru bildiğimi herkesin programında konuşurum dedim.”

Editör: Editör Yazar