Son dakika; Erdoğan'dan SSK ile Bağkur emekli maaşı kararı geldi Son dakika; Erdoğan'dan SSK ile Bağkur emekli maaşı kararı geldi

14 ve 28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri geride kaldı. İktidarın seçimlerden önce verdiği vaatler arasında temmuz ayında asgari ücrete zam da vardı. Temmuz ayındaki zamma ilişkin rakamlar telafuz edilmeye başladı. Gazeteciler de öğrendikleri kulis bilgilerini kamuoyuyla paylaşıyor.

PORTAKAL: ZAM ORANINI ÖĞRENDİM

Sözcü TV'de Ana Haber sunuculuğu yapan gazeteci Fatih Portakal, asgari ücretin temmuz zammına ilişkin önemli bir iddia ortaya attı ve rakam verdi. Portakal şunları söyledi;

"Asgari ücretin ilk ne kadar olacağını ben size söyleyeyim. Hükümetin belirlediği rakam bu: 11.500 TL olacak. Aradaki düzeltmeden bahsediyorum. Asgari ücret zammı biliyorsunuz yılda bir kere yapılıyordu, tespit ediliyordu, 1 Şubat'tan sonra o para yatıyordu.

Ama gelir kaybından dolayı, enflasyonun yüksek olmasından dolayı bir düzenlemeye gidileceğinin sözünü vermişti Erdoğan. Ve asgari ücretin 11 bin 500 TL olacağı iktidar tarafından belirtiliyor. Konuşulan rakam bu. Şunu diyebilirsiniz; "İşveren olarak ne yapacağım ben?"

İşveren çünkü biliyorsunuz asgari ücret yükseldikçe sırtındaki yük artıyor. Bu konuda da sürpriz bir çalışma varmış ama onu öğrenemedim. İşvereni rahatlatacak bir çalışma. İlk aklıma gelen de verginin bir kısmını karşılamak veya asgari ücretten vergiyi kaldırmak gibi.
Ama işverene de bir kolaylık sağlanacakmış. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim." 

Editör: Anıl Kılıçlı