31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genelinde önemli bir başarı elde etti. Bu başarının ardından büyükşehirler meclis çoğunluklarıyla birlikte 'AK Parti'nin Kalesi' olarak sıfatlanan bölgelerden de CHP'ye geçişler oldu. Bu sonuçlar AK Parti yönetiminde ve iktidara yakın olarak bilinen medya organlarında strateji değişikliğine sebep olmuş olabilir.

ÖZEL'İN GÖRÜŞMELERİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, sosyal medyada ve Fatih Altaylı gibi siyasi gündeme ilişkin yayınlar yapan önemli isimler tarafından 'trol' olarak adlandırılan kişilerle görüşmesi, muhalefetin içinden de aykırı seslere sebep olmuştu. Özel'in AK Parti'ye karşı 'yumuşak' tavır içinde olduğunu dile getiren muhalefetin bir bölümü doğal olarak Ekrem İmamoğlu'na daha çok lider gözüyle bakıyor.

İKTİDAR MEDYASI BU ORTAYI KAÇIRMAZ

İktidara yakın olduğu bilinen medya organlarında yerel seçimde önemli başarı elde eden CHP'yi iki isim (Ekrem İmamoğlu-Özgür Özel) ile bölmek stratejinin bir parçası olabilir.

ÖZEL MANŞETTE BİLE YER BULDU

Sabah gazetesi, Özgür Özel'i 8 Nisan 2024 tarihli sayısının manşetine taşımıştı.

ÖVGÜLER SÜRÜYOR

Sabah yazarı Donat "Devlet ve Gelenek" başlıklı yazısında bugün Özgür Özel'i övdü. Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurtdışı temasları öncesinde devletten brifing talebinde bulunmasını Donat "Neler görüştüğünü devlete bildirme ihtiyacını duymayanlara kapak olsun" sözleriyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı.

Donat'ın yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde:

Özgür Özel... CHP Genel Başkanı seçildikten sonra... Yabancı ülkelerde yaptığı görüşmeleri... Söylediklerini, bir dosya hâlinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdi.
Ve... Bir isteğini dile getirdi... Brifing.
Erdoğan... Bu isteğe sıcak baktı.
Dışişleri Bakanlığı... İçişleri Bakanlığı... Ve Milli SavunmaBakanlığı... Gerektikçe... Özgür Özel'e brifing verecekler.

"KAPAK OLSUN"

Geçmişte, İnönü'den Demirel'e devam eden devlet geleneği...
Ve bugün... Bu geleneği sürdüren Özgür Özel'in tavrı...
Yabancılarla kapalı kapılar ardında... Otellerde... Lokantalarda buluşan... Neler görüştüğünü devlete bildirme ihtiyacını duymayanlara kapak olsun.

Başakşehir'de inşaat çalışmasında tarih fışkırdı Başakşehir'de inşaat çalışmasında tarih fışkırdı

AHMET HAKAN: TAM BİR LİDER OLDU

Gazeteci Ahmet Hakan ise yine Özel için, "Genel başkandı tam bir lider oldu." ifadelerini kullandı.

Editör: Editör Yazar