İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir Altınşehir Mahallesi Güvercintepe Meydanı’nda halkla buluştu. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin eşlik ettiği İmamoğlu, meydanı dolduran coşkulu kalabalığa özetle şu konuşmayı yaptı:

Başakşehir Halk Buluşması (13)

İMAMOĞLU: EMEĞİN KARŞILIĞININ ALINDIĞI ZİNCİRİ MAHVETTİLER

“Hak, hukuk ve adaletin doğru işlediği yerde, hiç kimsenin canı yanmaz. Ama adalet eğer yanlış işliyorsa, herkes hayatından dahi şüphe eder. Onun için hep diyoruz ki; bu memleketin en güçlü temelini oluşturmak için, yargının, siyasetin silah gibi üstünde durduğu değil, adaletin en üstte durduğu… Hani güzel bir söz var: Devletin dini adalettir. Öyle değil mi? İşte biz öyle bir ülke var edeceğiz. Bu memleketin eşit yurttaşları olacağız. Bu memleketin her hakkının, her hukukunun bize ait olduğunu bileceğiz. Kimse arkada, kimse geride kalmayacak. Kimse altta ezilmeyecek. Bu memleketin her evladı, eşit bir sistemle yönetilecek. Ve biz kızlarımızı, oğullarımızı devletimizin güvencesi altında göreceğiz. Bileceğiz ki; bizim evlatlarımız, bizim çocuklarımız, bu memlekette en düzgün eğitim alacaklar. En güzel işleri başarırlarsa, layık oldukları göreve, makama, liyakatiyle gelecekler. İşte o emeğin karşılığının alındığı zinciri, bunlar mahvettiler, yok ettiler. Ahbap-çavuş ilişkisi, eş, dost, akraba ilişkisine döndürdüler. Bir avuç insanı, memleketimizin bütün kaynaklarını tüketir hale getirdiler. Ne yapacağız? Bu bir avuç insanı evine tıpış tıpış yollayacağız kardeşim. Yollamak zorundayız.”

Özer: Esenyurt bir örnek olmalı Özer: Esenyurt bir örnek olmalı

“MERKEZ BANKASI'NI KENDİ KASALARI ZANNEDİYORLAR”

“Ekonomimizi perişan ettiler. Bizi, yoksulluğa mahkum ettiler. İş dünyasını, emek dünyasını, birikimi olan vatandaşlarımızı uyarıyorum. Bakınız, net olarak söylüyorum. Pazartesinden sonra, bu oluşturduğu düzenle, inanın millet çok büyük ekonomik kriz yaşar. Bakın, parayı yönetemiyorlar. Dövizi tutamıyorlar. Bankada ayrı kur, Tahtakale'de, serbest piyasada ayrı kur. Bu memleketin parasını, pulunu yönetemedikleri gibi, Merkez Bankası'nı kendi kasaları zannediyorlar. İnsanlar, mevduatlarını bile çekemiyorlar. Bakın konut kredisi dahi kullandırtamıyorlar. Faiz yüzde 1,5 diyorlar, yüzde 4,5’la bile faizli bir konut kredisi veremiyorlar. Çünkü, ekonomiyi rezil ettiler. Ekonomiyi sefil ettiler. Milletimizi fakir-fukara eylediler. Onun için, ekonominin üst seviyesinde bulunan bu memleketin değerli insanları; sakın kafanızı kuma sokmayın. Sakın uzaktan seçim sonucu izlemeyin. Sürecin önemini anlayın. Memleketin her bir ferdi kaybederken, bir avuç insanın kazanması mümkün değil. O bakımdan herkes sorumluluğa, herkes mutlaka ve mutlaka gereğini yapacak, oy kullanacak, oy kullandırtacak, Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı seçecek. İşin özeti budur.”

Başakşehir Halk Buluşması (1)

“AKŞAMKİ KUMPASI GÖRDÜNÜZ DEĞİL Mİ?”

“Akşamki kumpası gördünüz değil mi? Seçim meydanlarında gösterdiği filme ne dedi? ‘Montaj olabilir, uydurma olabilir’ dedi. Kendi kendisini ele verdi. Yahu, Allah aşkına, bir Müslüman, bile bile yalan söyler mi? Bir Müslüman, bir kumpas hazırlar mı? Bir Müslüman, iftirada bulunur mu? Bir insan bunları yapar, bir de bunun iftirasını atar, şimdi de itirafını yapıyor. Ben, buradan milletime sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, bu kadar utanılacak bir anı, hiçbir devlet insanı bu ülkeye yaşatmamıştır. Utanılacak bir an. Benim Genel Başkanımın, Cumhurbaşkanı adayımın seçim videosunun sağına soluna birtakım grupların görüntülerini ekleyerek, bunları seçim meydanlarında gösterdi. ‘Evet’ diyor, ‘Montaj da olabilir. Şöyle de olabilir. Bant da olabilir. Uydurma da olabilir.’ Bunu gözümüzün içine baka baka söyledi. Ben utandım. Açık söyleyeyim, ben utandım. Umut ederim, ona oy veren insanlar bu itirafı görecekler ve bu itirafın gereğini yapacaklar. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunun bu sözlerinin de mumu, pazar gününe kadar.” KENT YAŞAM HABER MERKEZİ

Başakşehir Halk Buluşması (9)

Editör: Editör Yazar