Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde görevli müdür yardımcısı A.B.B, yaklaşık 1 yıldır müdürü H.Ç’nin baskısına maruz kaldığını belirterek, hem Kars Valiliğine hem Kars Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

A.B.B olayın adliyeye yansıdığı için konuşamadığını belirtirken, eşi Ahmet Bilici ise,  Trabzonlu olduğunu belirterek, eşiyle evlendikten sonra Kars’a yerleştiğini kaydetti.

“BENİ CUMHURBAŞKANIMIZ ATADI”

Kars İl Kültür ve Turizm Müdürlü H.Ç’nin sürekli eşini odasına çağırarak, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, bizzat Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini şehre gönderdiğini, diğer müdürler gibi bakanlık atamasıyla gelmediğini belirterek, bu nedenle güçlü olduğunu, eşine kendisiyle iyi geçinmesini söylediğini kaydetti.

Başakşehir'de inşaat çalışmasında tarih fışkırdı Başakşehir'de inşaat çalışmasında tarih fışkırdı

TARİKATLARI REFERANS GÖSTERDİ

Bilici, Vali ve milletvekillerinin de kendinden çekindiğini belirten H.Ç’nin bazı dini sivil toplum kurumlarında çekilen fotoğraflarını göstererek bu grupların da arkasında olduğunu söylediğini ifade etti.

AKRABALARINI DA AĞIRLIYOR

Bilici, H.Ç’nin şehre memleketi Muş’tan gelen akrabalarını da kurum çalışanlarına gezdirdiğini, kurumu kullandığını ifade ederek bu konulardan da şikayetçi olduklarını kaydetti.

Bilici olayın adli makamlara aksettirildiğini belirterek eşi Kars İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı  A.B.B’nin  suç duyurusunun şöyle olduğunu ifade etti.

Editör: Editör Yazar