Küçükçekmece, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 100. Yıl coşkusunu tüm ilçelere örnek olacak şekilde yaşadı. İlçe adeta tamamen kırmızı-beyaza boyandı. Gün boyu süren etkinlikler ve konserlerle Küçükçekmeceliler unutulmayacak bir 29 Ekim yaşadı.

Küçükçekmece Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kent genelini Atatürk afişleri ve Türk Bayrakları ile donattı. İlçede bir hafta boyunca süren etkinlikler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sabahın erken saatlerinde Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal  Çebi ve beraberindeki ilçe protokolünün Halkalı Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Akşam saatlerinde ise Küçükçekmeceliler, Sefaköy Kirazlı Sokak’ta toplanarak, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’ne Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirdi. Yüzlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ve bando takımı eşliğinde coşkuyla yürürken, kortejde renkli görüntüler oluştu.

Mimar Hüseyin Karakaya Kartal için projelerini açıkladı Mimar Hüseyin Karakaya Kartal için projelerini açıkladı

Video kaynak: Takipmedya.com

ÇEBİ: CUMHURİYET OLMASAYDI BÖYLE KUTLAMALAR YAPAMAZDIK

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, “ Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. İyi ki Cumhuriyetimiz var. İyi ki bizler Cumhuriyetin çocuklarıyız. Bundan 100 yıl önce sömürgecilerin emperyalistlerin önemli hesapları vardı. Bu hesaplarının dışında birinin daha hesabı vardı. Onun hesabı tam bağımsızlıktı, Cumhuriyetti. Onun adı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tü. Onlar, kendilerine biçilen rolü onlar için yazılmış olan hikâyeyi kabul etmediler. Başta kurucumuz Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını hürmetle, minnetle, hasretle anıyorum. Ruhları şad olsun. Bugün hürriyetimiz, bağımsızlığımız elimizdeyse, demokratik bir ülkede yaşıyorsak Cumhuriyetimize borçluyuz. Cumhuriyet olmasaydı böyle kutlamalar yapma şansımız olmayacaktı. Bu günü bizimle kutlayan tüm yurttaşlarıma teşekkür ediyorum. 100. yıl etkinliklerimiz bir hafta boyunca ilçemizde devam edecek” diye konuştu.

Editör: Anıl Kılıçlı