Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası’nın (Diyanet-Sen) Amasya Merzifon İlçe Başkanı Hüseyin Kayıkcı, liselilerin mezuniyet törenleriyle ilgili tepkili açıklamalara imza attı.

"DANSLAR EROTİZM İÇERİKLİ"

Sevan Nişanyan: Bağırarak Ezan okumak taciz ve tecavüz gibi Sevan Nişanyan: Bağırarak Ezan okumak taciz ve tecavüz gibi

Cumhuriyet’ten Mehmet Menekşe haberine göre mezuniyet törenlerinde, mezuniyet törenini eleştirip ahlaksızlık olarak tanımlayan Kayıkcı, şunları söyledi:

“Devletin okulunda gayri ahlaki oyunlar oynanıyor, mezuniyet adı altında manevi servet yok ediliyor. Muhafazakâr üniversitelerin yaptığı mezuniyet programlarının diğerlerinin yaptıklarından eksik kalır yanı yok. Liselilerin mezuniyet programları ise erotizme dönüştü. Okul bahçelerinde gencecik kızlar üzerlerinde dini ve milli değerlerimizi ayaklar altına alan kıyafetler giydirilerek oynatılıyor. Kızlar erkekler iç içe. Hareketler, danslar erotizm içerikli. Ortaokul çağındaki çocuklara da bu hastalık bulaştı. Ahlak krizi de yaşıyoruz. Tüm bunlardan aileler, idareciler mesuldür. Devlet yetkililerimizin de mezuniyet vb. programlara bir el atmalarını bekliyoruz.”

Editör: Anıl Kılıçlı