Çatalca Belediye Meclisi Mayıs ayı 2023 yılı Toplantısının 2. Birleşimini 5 Mayıs 2023 Cuma günü saat 11.00’da Başkan Mesut Üner Başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

Meclis Toplantısının Çatalca’ya hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Mesut Üner’in ardından, toplantı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. 

ÜNER: “CUMHURİYET TARİHİMİZİN 2. BÜTÇE FAZLASINI GERÇEKLEŞTİRDİK”

Gündemin Kesin Hesaplarla ilgili ilk maddesi meclis tarafından oy birliği ile geçerken Üner, 140 milyon borçla teslim alınan belediyenin dönemi içinde Cumhuriyet tarihinin ikinci kez olmak üzere 15 milyon bütçe fazlası vermesinin gurur ve onurunu yaşadığını ifade ederek tüm meclis üyelerine, komisyon üyelerine ve personeline teşekkür etti.

1/1000 ölçekli Ovayenice Mahallesi Uygulama İmar Planı plan notu değişikliği, ile ilgili İmar Komisyon raporu, 1/1000 ölçekli Kestanelik Mahallesi Uygulama İmar Planı plan notu değişikliği ile ilgili İmar Komisyon Raporu meclisten oy birliği ile geçti.

KALEİÇİ İMAR SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Üner, Kaleiçi Mahallesi’nin yıllardır çözüm beklediği imar sorunlarının çözüldüğünü müjdeledi. Meclis gündeminin son maddesi olan Kaleiçi Kentsel Sit Alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar Komisyon raporu oy birliği ile kabul edilirken, Üner yeni planın hem Kaleiçi Mahallesine hem de ilçeye hayırlı uğurlu olmasını diledi. Üner yeni planlama ile mahallede 3 blok bitişik nizam yapılanma olacağını belirterek önemli bir sorunun çözülmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Gezici Kent Lokantası işe başladı Gezici Kent Lokantası işe başladı

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, 5 Haziran 2023 Pazartesi saat 11.00’da toplanmak üzere, Mayıs 2023 Çatalca Belediyesi Meclis Toplantısının 2. Birleşimi Üner tarafından sonlandırıldı.