Siyasi hayatına 45 yıldır aktif olarak devam etmekte olan Muhittin Tığlı’yı gazetemizde ağırladık. Demokratik Sol Liseliler Derneği Genel Sekreterliği, İBB Genel Sekreter Özel Kalem Müdürü ve Başkan Danışmanlığı, CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği-Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı ve İl Sekreterliği görevlerinde bulunan Tığlı,  CHP İstanbul İl Başkanlığı’na bağlı olarak İYEM (İstanbul Yerel Yönetim Eğitim Merkezi) kuruculuğunu yaptı. Geçtiğimiz genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi 14. sıra milletvekili adayı olan Tığlı Yaşam Medya Grubu’nda misafirimiz oldu. Yaşam Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanımız Celal Karaali, Yazı İşleri Müdürümüz Fidan Uğur, Genel Koordinatörümüz Sümeyra Duğan ve Haber Müdürümüz Tayfun Ercan tarafından ağırlanan Tığlı ile İstanbul siyaseti üzerine konuşuldu. SHP’nin 1989 yılında yakaladığı rüzgarın ardından 1994’te Refah Partili Recep Tayyip Erdoğan’a kaybedilmesi sürecinden başlayarak yapılan doğru ve yanlışlar konuşuldu.

Yılsonu sergisinde Ardahan da var Yılsonu sergisinde Ardahan da var

CHP’nin demokrasi, adalet ve laiklik hususlarında ülkemizin teminatı olmaya devam ettiğine de değinen Tığlı, “ Bugün eğer bir Filistin olmadıysak, bunu geçmişten bugüne CHP’ne ve onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğüne borçluyuz. Atatürk ve silah arkadaşlarını Ortadoğu da yaşanan durumları gözlemlerken yeniden saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi. CHP kurultay süreci ve Mart ayında gerçekleşecek seçimlerle ilgili görüşlerini sorduğumuz Tığlı şu değerlendirmelerde bulundu: Partimizin her neferi ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıların farkında. Kurultay sürecimiz de yerel seçim sürecimiz de halkımızın bu sıkıntılarını çözecek ve umut tohumlarını yeşertecek şekilde demokrasi şöleni havasında geçecektir. Partimiz yekvücut olup, halkımızın geleceğe umutla bakmasını sağlayacak kadroları seçecektir. Bu kadrolar sosyal demokrat belediyecilik anlayışını İstanbul’da başarı ile temsil eden belediye başkanlarımızın arasına yenilerini katacak çalışmalara hız verecektir. Ben, İstanbul’da pek çoğunun bıçak sırtı olarak gördüğü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini Sayın Ekrem İmamoğlu’nun oyunu artırarak alacağına inanıyorum. Bu süreçte 39 ilçe belediyesinin ez az 20’sini İBB meclis çoğunluğunu da elde edecek şekilde kazanacağımızı görüyorum. Bu iddiamı İstanbul siyasetinde 45 yılı geride bırakmış bir tecrübe olarak, seçim sonrasında mahcup olmayacağıma emin olan bir siyasetçi olarak ifade ediyorum.

Gazetemiz yayın hayatına da başarılar dileyen Tığlı, ‘Basın halkın sesidir. Sizlerin aracılığıyla halkımızın bizleri ilettiği mesajları alıyor. Halkımız kendini hiçbir zaman yalnız hissetmesin. Bütün çalışma ve emekleriniz için teşekkür ediyorum’ dedi. Fidan Uğur/KENT YAŞAM

Editör: Editör Yazar