Kıbrıs'ta çekilen ve sosyal medyada dolaşan bir videoda Türk bir kişi, kilisede papazın yanına giderek Kelime-i Şehadet getirdi ve kendi cep telefonuyla o anları kayda aldı.

Erdoğan: Şeriata düşmanlık dine düşmanlık demektir Erdoğan: Şeriata düşmanlık dine düşmanlık demektir

KKTC İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

“Bugün ülkemizde önemli dini ibadet yerlerinden biri olarak kabul edilen Dipkarpaz da bulunan Apostolos Andreas kilisesinde bir şahıs tarafından video çekimi yapılarak yayınlanmıştır.. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde dini özgürlüklerde ve ibadetlerde birçok çeşitlilik vardır. Dini inanış ve yaşayışlara saygı da çok önemlidir ve hassas bir konudur. Bu konuda ayrıştırıcı, tahrik edici, tacizkâr durumlar ve davranışlar kabul edilemez. Bu nedenle dinlere ve kültürlere saygı kapsamında toplumsal huzuru bozmaya yönelik yapılan bu davranış hakkında ilçe kaymakamlığı vasıtasıyla gerekli yasal işlem başlatılması için polis müdürlüğüne şikayette bulunulmuştur.”

ÖZÜR DİLEDİ

Videonun kaldırılması sonrası sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yapan Muavili, paylaşımının farklı noktalara taşınmaması için videoyu kaldırdığını, paylaşımda herhangi bir suç varsa kamuoyundan özür dilediğini duyurdu.

Editör: Editör Yazar