Gündemde yer alan 5 teklif maddesi ve 2 raporun görüşüldüğü olağan meclis toplantısı öncesi konuşan Başkan Ali Kılıç, Eylül ayında hayatını kaybeden devlet adamı, sanatçı ve yazarları andı. İlçede CHP, MHP ve Deva Partisi’nde yaşanan görev değişimlerinde göreve gelen isimleri de kutlayan Kılıç, Milli Mücadele’nin önemine de dikkat çekti.

KILIÇ: 9 EYLÜL’DE İKİ BÜYÜK OLAY VAR

Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: “Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanmasının 101’inci yılındayız. Bu topraklarda milletimize bağımsızlığını armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyor, anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu binlerce Maltepeli ile kutladık. Fener alayı sonrası gerçekleştirdiğimiz Burcu Güneş konseri, özellikle genç kardeşlerimiz tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Üç gün boyunca süren festivalimizde, Yaşar Kemal Kültür Merkezi konser alanında Retrobüs konseri ve 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Kardeş Türküler konserimizle binlerce Maltepeli gencimizle bir arada olma fırsatını yakaladık. Ünlü yazarlarımızdan Yaşar Kemal’in dediği gibi “en güzel şiir her zaman barıştır” değerli arkadaşlar. Yine aynı şekilde 9 Eylül iki büyük olayın gerçekleştiği önemli bir tarihti Türkiye için. Bunlardan biri İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu ve ikincisi ise CHP’nin kuruluşudur. Buradan İzmir’e özgürlük selamımızı gönderirken Cumhuriyet’in temel taşı ve garantisi olan partimizin 100’üncü yılını da kutluyorum.”

İmamoğlu Avcılar’da; Genç siyasetçiler yeni bir yön çizecek İmamoğlu Avcılar’da; Genç siyasetçiler yeni bir yön çizecek

İstanbul’a yeni atanan Vali Davut Gül, Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki’nin ziyaretlerinden de memnun olduğunu ifade eden Kılıç konuşmasında, 18 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek sorunları değerlendirdiklerini söyledi. Bakireler Anıtı başta olmak üzere yapılan festival, kültür, altyapı hizmetlerinden de bahseden Kılıç, konuşmasının sonunda büyük bir başarıya imza atan Türk kadınlarını kutladı.

Editör: Editör Yazar