Avcılar’da ilk etapta sosyal yardım amacıyla alışverişte kullanılabilecek 599 Avcılar Kart ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, kartın sosyal destek yardımlarını farklı bir boyuta taşıdığını belirtti ve kartın ilerleyen dönemde ekoloji ve geri dönüşüm gibi alanlarda da kullanılacağını söyledi.

AVCILAR’I DÜŞÜNEN KART

Büyükçekmece’yi ıhlamur kokusu sardı Büyükçekmece’yi ıhlamur kokusu sardı

Avcılar Belediyesi tarafından hayat geçirilen Avcılar Kart  yapılan lansman sonrası kullanıma başladı. Marketten kırtasiyeye, kasaptan medikal harcamalarına kadar post cihazı bulunan bütün noktalarda geçerli olan kartlar ilk etapta sadece sosyal yardım amacıyla alışverişte kullanılabilecek. Amaçlanan ise belediye tarafından yapılan yardımların eşit ve adil bir şekilde sunulması. Belediye tarafından verilen gıda kolileri yerine ihtiyaç sahiplerine verilen Avcılar Kart’ın ilerleyen dönemde ekolojide ve geri dönüşüm gibi birçok farklı alanda kullanılması planlanıyor.  Kart sahipleri Avcılar ilçesinde bulunan bütün hastanelerde indirimli faydalanırken, ATM’lerden para yükleyebilir, birikim yapabilir ve ihtiyaç duyduğu harcamaları yapabilecek.



HANÇERLİ: SOSYAL DESTEK YARDIMLARINI FARKLI BİR BOYUTA TAŞIDIK

Avcılar Kart hakkında açıklamalarda bulunan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, " Bugün mutlu ve güzel bir gün çünkü hiç aksatmadığımız beş yıl boyunca, 365 gün hiç aksatmadığımız sosyal destek yardımlarını farklı bir boyuta taşıdık. Bu gün avcılar kartı sosyal yardım da kullanılabilir hale geldik ve artık sosyal destek ve yardımlarımız gıda kolisi olarak değil Avcılar Kart’a yüklenecek nakit desteklerle yapılacak. Avcılar Kart sadece sosyal yardımda değil, doğamızı, çevremizi korumada, ekolojide ve geri dönüşünde de kullanılacak. Öğrencilerin indirimli çorba almasında kullanılacak veya Avcılarlı hemşehrilerimin Avcılarlı esnaflardan yaptığı alışverişte indirim için kullanılacak. Bu kartımızın lansmanı ve özellikle sosyal yardımdan yararlanacak 599 kart dağıtımı gerçekleşti. Tabi bu sayı sembolik, bu sayı gün geçtikçe artacak. Bu kartların sayısı çok yakın zamanda 5 - 10 bini bulacaktır. Avcılar için gece gündüz demeden Avcılar halkının mutluluğu için çalışıyoruz" dedi.

Editör: Editör Yazar