Seçim çalışmaları kapsamında programlara katılan son Başbakan Binali Yıldırım çalışmalarını sürdürüyor. Binali Yıldırım, NTV canlı yayınında konuşarak HÜDAPAR'la ilgili soruları yanıtladı.

YILDIRIM: HÜDAPAR KİMİ ÖLDÜRMÜŞ?

Genç kızların mezuniyete alınmadığı liseyle ilgili dini vakıf iddiaları Genç kızların mezuniyete alınmadığı liseyle ilgili dini vakıf iddiaları

Canlı yayında konuşan Yıldırım şunları söyledi;

"Bir kere HÜDA PAR hangi terör faaliyetini yapmış? Kimi öldürmüş? 'Hizbullah'la alakamız yok.' diye açıkladılar. Biz niyet okuyuculuğu mu yapıyoruz? Genel başkanı çıktı dedi ki 'Bizim Hizbullah'la alakamız yok'. Bitti. Biz söylenene itibar ederiz. Ne zamana kadar? Aksi ispatlanıncaya kadar. Teröre bulaşmış bir yapıları yok. Söylemlerinde sıkıntı olabilir. Ama biz onların söylemlerini kabul etmek zorunda değiliz. Kaldı ki 'Türkiye'nin üniter yapısına karşı değiliz' diyorlar. 'Bayrağına karşı değiliz' diyorlar. Yani 'Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın belirlediği hususlara bizim bir itirazımız yok' diyorlar. Hal böyle olunca, teröre de bulaşmayınca yani biz ne diyeceğiz? 'Ya öyle diyorlar ama bunların kafalarının arkasında bir şey var.' O zaman başka bir şeye gelir iş. Şüpheyle amel olmaz."

Editör: Editör Yazar