Fiilen dağıldığı açıklanan ATA İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, bugün seçimin ikinci turunda hangi adayı destekleyeceğini açıklayacak. Sinan Oğan'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı mı yoksa Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu mu destekleyeceği merak konusu.

SAAT KAÇTA AÇIKLAYACAK?

Kendini kadın olarak tanıtıp iç çamaşırlı fotoğraf istedi Kendini kadın olarak tanıtıp iç çamaşırlı fotoğraf istedi

Sinan Oğan destekleyeceği adayı saat 17.00'de açıklayacak.

ERDOĞAN OLACAĞI DÜŞÜNÜLÜYOR

Gazeteci Abdulkadir Selvi, verdiği bir demeçte flaş bir iddiada bulundu. Selvi, "Edindiğim bilgiye göre Sinan Oğan bugün, ikinci tur seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklayacak. Terör örgütlerinin desteği nedeniyle Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyeceğini ifade edecek. Ama Sinan Oğan sadece bir açıklama yapmayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la vardıkları mutabakatı açıklayacak.Mutabakatın 4 maddeden oluştuğu söyleniyor. 1- Anayasa’nın ilk dört maddesinin değişmezliği. Anayasa’daki Türk tanımının çıkarılmasına yönelik çabalara izin verilmemesi. 2- Her türlü terör örgütüyle ve terörle mücadele. 3- Sığınmacıların bir plan dahilinde tedrici olarak gönderilmesi. 4- Uluslararası piyasalarla uyumlu, faiz politikalarında daha esnek olan bir ekonomi politikasının dizayn edilmesi."

OĞAN'DAN DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA

Erdoğan'ı destekleyeceği yönünde dedikodular çıkan Sinan Oğan açıklama yapmıştı. Sözcü yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Oğan, “Ümit Bey'le dostluğumuz ve hukukumuz var. Ancak kararımız aynı olmak zorunda değil” dedi.

Editör: Editör Yazar