İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarının İstanbul ayağında Kağıthane, Sultangazi, Zeytinburnu ve Bahçelievler’de vatandaşlarla buluştu. İmamoğlu’nun ilk adresi Kağıthane oldu. Gültepe’den başlayan Kağıthane turu, Nurtepe Metro Meydanı’nda halk buluşmasına dönüştü. Meydanı dolduran coşkulu kalabalık, İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu.

İMAMOĞLU: “YARIN HEP BİRLİKTE MALTEPE’DEYİZ”

Kağıthane ilçesine yaptıkları hizmetleri özetleyen İmamoğlu, “Kağıthane'nin her hususunda yanında olduk olmaya devam edeceğiz. İstanbul'un her köşesinde güzel işler üretiyoruz. Birincisi; sizlere 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamını getirdim. İkincisi; biz yarın Maltepe Miting Alanı’nda hep birlikte coşkuyla bir araya geleceğiz. Mesela Kağıthane, buraya geldiğinin 10 katı oraya gelecek çoluk, çocuk, genç, emeklisi, işçisi, iş insanı… Biz yarın ülkemizin ekonomisini konuşacağız. İstanbul'dan bütün Türkiye'ye ve Türkiye'nin geleceğine ekonomik süreci nasıl tutarlı yöneteceğimizi anlatacağız. Çok güçlü kadromuz var. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş ile hep birlikte orada büyük bir sürece imza atacağız. Çok başarılı olacağız” dedi.

“GENÇLERİMİZİN UMUTLARINI BU ÜLKEDE DİPDİRİ AYAKTA TUTACAĞIZ”

Ülkeyi milletle birlikte yöneteceklerinin altını çizen İmamoğlu, “Millet İttifakı diyor ki, ‘Bu seçim parti seçimi değil; bu seçim yozlaşmış, adaletin yere düştüğü, hukukun yere düştüğü, milletin ve devletin itibarının yere düştüğü, ne yazık ki uluslararası süreçlerde dış ilişkilerimizin yere düştüğü bir ortamda hep birlikte memleketin hem kurallarını hem kurumlarını ayağa kaldıracağız. Çocuklarımız için ayağa kaldıracağız, mini minnacık çocuklarımız için. Gençlerimiz için ayağa kaldıracağız. Gençlerimizin umutlarını bu ülkede dipdiri ayakta tutacağız. Gençlerimizin, hanımefendilerin, annelerin evlerindeki mutfak yangınını biz söndüreceğiz. Bu ülkede gelir dağılımındaki adaletsizliği biz ortadan kaldıracağız. Eğitimdeki sorunları, kafası karışık öğretmenlerimizi, kafası karışık çocuklarımızı, gençlerimizi, anneleri, babaları hep birlikte biz ayağa kaldıracağız. Memleketi bütün sorunlarını biz çözeceğiz” diye konuştu.

“BUGÜNKÜ İKTİDARIN ŞU ANKİ HALİNİ ANLIYORUM”

“Bugünkü iktidarın şu anki halini anlıyorum” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Niye anlıyorum? Şu anda iktidar, en tepeden en aşağıya kadar nasıl öfkeli görüyorsunuz değil mi? Nasıl saldırıyorlar? Yani bugünden sana bakıyor, mesela seni vatan haini ilan ediyor. Ona oy veriyorsan, ‘Sen bendensin’ diyor, ‘Sen yerli ve millisin.’ Neredeyse utanmasalar, ‘Seni cennete, seni cehenneme’ diyerek bugünden oraya yollayacaklar. Haşa! Haşa! Bunların şirazesi kaymış. Dengelerini kaybetmişler. Niye ben bunları iyi anlıyorum biliyor musunuz? 2019’daki 23 Haziran'dan önceki günlerde de aynı böyleydiler. Hatırlayın; bana ‘Sisi mi’ demediler, başka neler dediler? Hatırlayın. Bunların aklı sulandı. Bu ne demek biliyor musunuz? Bunları acilen evlerine gönderme vakti geldi. Bunları evlerine göndereceğiz. Gitsinler çoluklarına, çocuklarına, eşlerine hizmet etsinler. Hadi güle güle. Hadi güle güle. Tıpış tıpış evlerine göndereceğiz. Millet iktidara gelecek, millet. Bir avuç insan evine gidecek. Bu memleketin 86 milyon insanı vatanı için, milleti için, o güzelim canım bayrağı için, geleceği için, hak, hukuk, adalet için, gençlik için iktidara gelecek. Duymayan kalmasın. Herkes söylesin. Neyi söylesin biliyor musunuz? ‘Ekrem İmamoğlu dedi ki, ‘Aramızda kalsın’ dedi. Vallahi de billahi de kazanıyoruz’ desin. ‘Milletçe kazanıyoruz’ desin. Anlaştık mı? Ne diyeceğiz? ‘Millet kazanıyor’ diyeceğiz, millet.”

Senegalli işçilerin gönderilmesine tepki; Zafer Partisi militanları çay toplasın Senegalli işçilerin gönderilmesine tepki; Zafer Partisi militanları çay toplasın

SULTANGAZİ’DE İMAMOĞLU İZDİHAMI

Kağıthane’den Sultangazi’ye geçen İmamoğlu, ilçe turunu Gazi Mahallesi’nde noktaladı. İsmetpaşa Caddesi’ni hınca hınç dolduran vatandaşlar, İmamoğlu’na sevgi gösterilerinde bulundu. İmamoğlu’nu taşıyan otobüs, vatandaşların izdihama varan yoğun ilgisi nedeniyle hem buluşma öncesinde hem de konuşma sonrasında yol almakta zorlandı. Konuşma yaptığı Gazi Mahallesi sakinlerini, “Burası, kardeşlik mahallesi. Burası, birliktelik mahallesi. Buradan coşku çıkar, birliktelik çıkar. Buradan mutluluk, huzur tesis edilir. Onun için hepinizi çok seviyorum” sözleriyle selamladı. “Burada size Sultangazi'yle ilgili elbette çok şey anlatabilirim” diyen İmamoğlu, “Çözdüğümüz imar sorunları, başlattığımız kreşler, yollardaki trafik düzenlemelerimiz, açtığımız ve yenilediğimiz parklar, özellikle Cebeci'yle ilgili taş ocağının bıraktığı sorunları minimize eden çalışmalarımız birçok konuyu anlatabilirim. Ama bugün burada başka bir şey için varız” dedi.

 “BU SEÇİM, HEP BİRLİKTE OLMA SEÇİMİ”

“Biz güçlüyüz. Bu seçim, hep birlikte olma seçimi. Size söz; bu kardeşiniz hepinize söz veriyor. Bu kardeşiniz, bu hemşehriniz Belediye Başkanı olduğu andan itibaren insan ayırt etmemeye gayret ederek, bunların durdurduğu işleri yaparak, bunların engellemelerine rağmen milletini mutlu etmeye çalışarak, ‘oy veren vermeyen’ diye tek bir gün ayırt etmeyerek görev yapmaya çalışan Belediye Başkanınız olarak, inşallah bu seçimden sonra en doğusundan en batısına, en güneyinden en kuzeyine, milletimin tamamına, bütün şehirlere, Hakkari’den Edirne'ye, Diyarbakır'dan Muğla'ya, Hatay'dan, Adana'dan, Adıyaman'dan, Kahramanmaraş'tan, Malatya'dan, Gaziantep'ten, bütün deprem bölgesinden Sinop'a, Trabzon'a, milletimin her ocağını, her evini kucaklayarak çalışacağıma Gazi Mahallesi'nin göbeğinde, ‘Gazi sözü’ veriyorum, söz.”

“ÇOCUKLARIN, GENÇLERİN HAYALLERİNİ BU MEMLEKETTE KURDUĞU BİR DÖNEMİ VAR ETMEK İÇİN YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLATACAĞIZ”

“Sevgili hemşehrilerim, yarın büyük bir demokrasi şöleni var. Yarın Maltepe Miting Alanı’na, burada gördüğüm Gazi Mahalleli hemşerilerim, sevgili dostlarım bunun 10 katı, 20 katı geleceğiz mi? Orası demokrasi şöleni. Ama şölen yeni başlıyor. Orada hep birlikte buluşacağız. Ülkemizin ekonomisini konuşacağız. Ülkemizin geleceğinde çocukların, gençlerin hayallerini bu memlekette kurduğu, kendini onurlu bir vatandaş hissettiği bir dönemi var etmek için yeni bir dönemi başlatacağız. Ben şimdi buradan Zeytinburnu’na, oradan Bahçelievler'e geçeceğim. Sonra da akşam Yenikapı'ya, Hıdırellez'e bekliyorum sizi. Hızır yoldaşınız olsun. Hıdırellez'de buluşalım.”

İmamoğlu, Zeytinburnu Adliye Meydanı ve Bahçelievler Şehit Yarbay Cesur Parkı’nda da coşkulu kalabalıklara hitap etti.