Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM), tarikat ve cemaat tartışması yaşandı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, tarikat ve cemaatlara sivil toplum kuruluşu deyip, desteklemeye, onlarla protokol imzalamaya devam edeceklerini söyledi.

Bakan Tekin şunları söyledi;

Fatih'te Diyarbakırlı Filozof Hoca öldürüldü; Hüseyin Çevik gündem oldu Fatih'te Diyarbakırlı Filozof Hoca öldürüldü; Hüseyin Çevik gündem oldu

"Çok hoşunuza gidecek bir şey daha söyleyeceğim. Bakın Milli Eğitim Bakanlığı şu anda, 2023yılı itibarıyla geçerli 2 bin 709 tane protokolümüz var. Bu protokollerden 1167 tanesi resmi kurumlarla. 550 tanesi STK'larla. 986 tanesi ise TEMA'dan Kızılay'a bir sürü STK'yla. Bunların içinde sizin tarikat-cemaat dediğiniz bizim STK dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Ve ben bu protokollerle bize hizmet eden, destek olanlara da teşekkür ediyorum. Onlarla da protokol yapmaya devam edeceğiz. Çünkü onlar çocukların dağa çıkmasını engelliyor. Onlardan siz bunun için rahatsızsınız... Protokol yaptığımız bu sivil toplum örgütleri sizin çocukları dağa çıkarmanıza engel olduğu için çatlıyorsunuz. Ben o STK'larla protokol imzalamaya devam edeceğim. Çocuklarımın dağa çıkmaması için, sizin insan kaynağınıza insan yetiştirmemek için buradan devam edeceğim."

Editör: Anıl Kılıçlı