Türkiye'de bozulan ekonomik yapıyla ilgili özellikle önceki hükümetin Bakanları ve Merkez Bankası Başkanı gibi önemli görevleri üstlenen isimler birbirini suçlamaya başladı.

SAYMAZ'DAN BÜYÜK İDDİALAR

Gazeteci İsmail Saymaz, eski Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin, eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Şahap Kavcıoğlu'nu 'ajanlık'la suçladığını öne sürdü.

Son dakika; Erdoğan'dan SSK ile Bağkur emekli maaşı kararı geldi Son dakika; Erdoğan'dan SSK ile Bağkur emekli maaşı kararı geldi

Saymaz şunları söyledi;

"Nebati'nin, Kavcıoğlu için “Bu ülkeye gelmiş geçmiş en büyük belalardan birisi. Farklı yerlerden aldığı talimatlarla iş yürütüyor” dediği konuşuluyor. Kavcıoğlu'nu ajanlık ve ekonomiye bilerek zarar vermekle suçladığı iddia ediliyor."

Saymaz, devir teslimden sonra Kavcıoğlu'nun Mehmet Şimşek tarafından görevden alınmasının beklendiğini kaydeden Nebati'nin kadrolarının ise "Şimşek, görev teslimi yaptığında akşam görevinden alınacağını söylemiş. Fakat Kavcıoğlu, Şimşek'e operasyon çekti. Doları 20'den 23'e çıkardı, gitti. ‘Ben olmazsam olacaklar bunlardır' dedi ve BDDK'da kaldı.” dediğini ifade etti.

Ayrıca Nebati'nin kadrolarının Kavcıoğlu'nu “Sistem için büyük bir risk” olarak gördüğünü ifade etti.

Editör: Anıl Kılıçlı