Tıp dünyası mucizevi bir olaya daha sahne oldu. 2019 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu komaya giren Irak asıllı 28 yaşındaki Herdan Muhammed, tam 5 yıl sonra komadan uyandı. 

Böylesi görülmedi; New York'ta markette dev mutant fare şok etti Böylesi görülmedi; New York'ta markette dev mutant fare şok etti

HAFIZASI TAMAMEN YERİNDE

Olay, Kerkük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamayla duyuruldu. Kerkük İl Sağlık Müdürlüğü, yaptığı açıklamada Herdan Muhammed'in 2019 yılında geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldığını belirtti. 5 yıl süren koma sonrası bugün uyandığı ifade edilen Muhammed'in, hafızasının tamamen yerinde olduğu açıklandı. Yetkililer, bu tür durumların son derece nadir olduğunu vurguladı.

ÜMİDİ KESMEMEK ÖNEMLİ

Herdan Muhammed'in komadan uyanması, ailesi ve sağlık çalışanları tarafından büyük sevinçle karşılandı. Muhammed'in tedavi sürecini yakından takip eden doktorlar, genç adamın sağlık durumunun iyileşmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, bu sonucun kendilerini de çok mutlu ettiğini dile getirdiler.

Muhammed'in komadan çıkmasının ardından detaylı sağlık kontrolleri ve rehabilitasyon süreci başlayacak.

Editör: Editör Yazar