Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Denizli'de pazarcı esnafıyla birlikte sebze sattı. Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimlerinde Anayasaya göre aday olamayacağını söyledi.

Özdağ, "Türkiye, Haziran 2023'te yapılması planlanan seçime doğru ilerliyor. Bu seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olması mümkün değil. Anayasada bu çok açık. Erdoğan 12. ve 13. Cumhurbaşkanı olarak görev yaptı. Erdoğan aday olabilmek için erken seçimden bahsediliyor. Bu anayasal bir kavram değil. Anayasada erken genel seçim kavramı yok. Erdoğan'ın istediğinin olabilmesi için 360 oy olması gerekiyor. Cumhur ittifakının 360 oyu yok. Bu seçimlerin gerçekleşmesi için önce Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı'nın yeni bir ittifak yaparak, 360 oy ile seçim tarihini belirlemeleri gerekiyor. Erdoğan bu kararı alırsa Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı tarafından ortak aday gösterilmiş olacak. Aksi takdirde aday olması mümkün değil… YSK Erdoğan'ın aday olabileceği kararını alırsa zamanı geldiğinde yargılanırlar." dedi.

POLİS KAMERASINA GÜLÜMSEDİ: OOO SÜLEYMAN DA BURADA

Domatesleri vatandaşa dağıttığı sırada kalabalık içerisinde Denizli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi çalışanı polis memurunun video çekimi yaptığını fark eden Ümit Özdağ, "Ooo Süleyman da burada, Süleyman merhaba. Herkes hangi Süleyman diye soruyor, Süleyman Soylu. Bak o kırmızı kameralı olan Süleyman Soylu" diyerek güldü.