Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bir basın açıklaması yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi.

İptal edilen Havaray projesi imar planından da çıkarıldı İptal edilen Havaray projesi imar planından da çıkarıldı

BASIN AÇIKLAMASI TAM METNİ

“28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turunu AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kazanmıştır. Bu seçimi Erdoğan sayısı Türk vatandaşlarından gizlenen vatandaşlık verilen yabancıların oyları olmadan kazansaydı kendisini tebrik ederdim. Ancak, Erdoğan seçimleri büyük ölçüde Türk halkının seçme ve seçilme hürriyetini kısıtlayan yabancı seçmen ithali ile kazanmıştır. Zafer Partisi, Erdoğan’ı tebrik etmemekte kararlıdır.”
“Zafer Partisi, siyasetten tasfiye edilmek istenen Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğini tekrar siyasetin gündemine belirleyici güç olarak taşımıştır. Zafer Partisi, sürekli tartışmaya açılan Türkiye Cumhuriyeti’nin Anayasamızın ilk dört maddesi ve 66. maddesinde dile getirilen kuruluş felsefesini yapmış olduğu politik çıkış ile vazgeçilmez olarak Millet ve Cumhur ittifaklarına teyit ettirmiştir. Zafer Partisi, terörle mücadele konusunda Millet ve Cumhur ittifaklarına kararlılık gösterme gerekliliğini kabul ettirmiştir.”

“EĞER ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLANMASAYDI…”
“Zafer Partisi ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu arasında imzalanan bu protokol 2. tur öncesi yepyeni bir sinerji yaratmış ve seçmene umut aşılamıştır. Zafer Partisi Genel Başkanı olarak benim ve Zafer Partisi kadrolarının saha ve sosyal medya çalışmaları, ittifak ortaklarının daha önceki çalışmalarından daha fazla etkileşim ve olumlu geri dönüş almıştır. 2. tur verilerine baktığımızda seçime katılım oranının düşmesine rağmen Sn. Kılıçdaroğlu’nun oy sayısı ve yüzdesi artmış, ilk turda iki aday arasında bulunan yüzdesel makas, 2. turda kazanmaya yetmese de Sn. Kılıçdaroğlu lehine kapanmıştır. Bu matematiksel durum bizlere Sn. Sinan Oğan’ın oylarının ağırlıklı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’na yöneldiğini göstermektedir. Eğer bu süreçte elimiz kolumuz adeta bağlanmasa idi yarattığımız olumlu etkinin çok daha yüksek olacağını düşünmekteyiz. Zafer Partisi 3.5 günlük süreçte üzerine düşeni yapmıştır. Millet ittifakının içindeki belirli müdahalelerden dolayı Zafer Partisi’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na verebileceği destek konusunda elimiz kolumuz bağlanmıştır. Eğer elimiz kolumuz bağlanmasaydı etkimiz çok daha yüksek olurdu ancak bu 3.5 günlük süre içerisinde Zafer Partisi üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır.”

“6 OK DA 9 IŞIK DA ZAFER PARTİSİ’NDE”
Sevgili Türk halkı, sevgili genç kardeşlerim, moralinizi bozmayın. Artık ne küresel güçlerin ne de Türk siyasi unsurlarının yok sayamayacağı Zafer Partisi var. Zafer Partisi, kuruluşundan bu yana geçen 1.5 yılın sonunda kıyı başını ele geçirmiştir. Türkiye’nin göçmenistan olmaması için sizi Zafer Partisi’ne davet ediyorum. Sığınmacılara yılda 11 milyar dolar harcanmaması, 8 milyar dolar insani yardım adı altında dünyanın değişik ülkelerine para aktarılmaması için sizi Zafer Partisi’ne davet ediyorum. Sokaklarımızın güven içinde olması, kadınların; eşlerimizin, kızlarımızın, annelerimizin sokaklarda taciz edilmeden yürüyebilmesi için sizi Zafer Partisi’ne davet ediyorum. Kiraların düşmesi, enflasyonun azalması ve hayat pahalılığının kontrol altına alınması için sizi Zafer Partisi’ne davet ediyorum. 21 yıldır bir mağlubiyetten diğerine sürüklenen yurttaşlarımızı Zafer Partisine davet ediyorum. Bütün Türk milliyetçilerini, bütün Atatürkçüleri Zafer Partisi’ne davet ediyorum. Zafer Partisi sizin eviniz. Burada 6 Ok da temsil ediliyor 9 Işık da temsil ediliyor. Milli üniter laik devletin yılmaz ve tavizsiz tek savunucusu Zafer Partisi’dir. Zafer Partisi’nde sağ-sol yok. Zafer Partisi’nde Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği var. Türk bayrağını en yükseklere taşıyacak, Türk Milletinin Zaferini birlikte kazanacağız.

Editör: Editör Yazar