Ataşehirli kadınlar haklarını konuşmak için "Ataşehir Kadın Forumu"nda bir araya geldi. Erdal Eren Kültür Merkezi’nde gerçekleşen foruma; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nazlı Enif Dipşar, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, kadın mahalle muhtarları, STK temsilcileri ile Ataşehirli kadınlar katıldı.

Eyüpsultan’da 40 yılın en anlamlı 14 Şubat’ı Eyüpsultan’da 40 yılın en anlamlı 14 Şubat’ı


ÇERKEZ: KADINLARIN EŞİT HAKKA SAHİP OLMALARI İÇİN PROJELER GELİŞTİRİYORUZ
Müzik dinletisiyle de renklenen forumda; kadınlar yaşadıkları sorunları, hak kayıplarını, taleplerini ve çözüm önerilerini dile getirdiler. Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez forumun açılış konuşmasında şunları ifade etti: “Ataşehir Belediyesi olarak kadınların toplumsal hayatın her alanında çok daha aktif, üretken ve güçlü bir şekilde yer almalarını, hak, fırsat ve imkânlardan eşit şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütüyor ve projeler geliştiriyoruz.”


DİPŞAR: KADINLARA YÖNELİK BİRÇOK FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nazlı Enif Dipşar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde kadın bakış açısıyla projeler üretmeye çalıştıklarının altını çizerken, “Kadınlara yönelik birçok faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Bunu da İBB kadın vizyonuyla yapmaya gayret gösteriyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde temellendirdiğimiz çalışmalarda aslında bütün kadınlarla dayanışmayı örgütlemeyi, umutlu olmayı amaç ediniyoruz. Kadınların yaşadığı zorlukları ve onların emeğini her zaman görünür kılmak, değerlendirebilmek ve ev ekonomisine katkısını sağlamak bizler için çok önemli. Ürettiğimiz bütün politikalarda aslında bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.