Türkiye 14 Mayıs'ta yaptığı seçimlerde Cumhurbaşkanlığı görevinin belirlenmemesi nedeniyle sadece Cumhurbaşkanlığı için 28 Mayıs'ta ikinci tura gidecek.

Şok görüntüler; Polise ateş eden şüpheli kurşun yağmuruna tutuldu Şok görüntüler; Polise ateş eden şüpheli kurşun yağmuruna tutuldu

İKTİDAR TARAFINDA İYİMSERLİK VAR

Meclis'te çoğunluğu elde eden ve Cumhurbaşkanlığı oylamasında da yüzde 49.5'i yakalayan Cumhur İttifakı tarafında bir iyimserlik hakim. Cumhur İttifakı tarafından yeni kurulacak hükümette Tarım Bakanlığı için adı geçen Prof. Dr. Yunus Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikinci turda fark atacağını ifade etti.

"5 MİLYON OY FARK ATAR"

Kılıç, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Halkımıza 'istikrara devam' dediği için çok teşekkür ediyoruz. Bize duydukları bu güven bize ayrı bir sorumluluk katmıştır. 15 Mayıs sabahından itibaren yine sahalardayız, milletimizle beraberiz. Gezdiğimiz ilçelerde köylerde sayın cumhurbaşkanımıza yine çok büyük ilgi olduğunu görüyoruz. Sahaya göre ikinci tur seçimlerde de sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na 5 milyon oy fark atar."

Editör: Editör Yazar