Bakırköy Belediye Tiyatroları Müdürü Hakkında Soruşturma Açılmasına İzin Verildi!

Bakırköy’ün gündemine bomba gibi düşen “Bakırköy Belediye Tiyatro Müdürü Nilgül Güloğlu Ceyhan hakkında suç duyurusunda bulundu ve yapılan incelemeler sonrası kaymakamlık tarafından soruşturma açılmasına izin verildi” yönündeki söylentilere DİSK/Genel İş Sendikası 2. Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi cevap verdi. Çiftçi, “Emek veren, alın teri döken tüm çalışanların menfaatlerini dün olduğu gibi, bu günde korumaya devam edeceğim” diyerek sorularımızı cevapladı.

Bakırköy Belediye Tiyatroları Müdürü Hakkında Soruşturma Açılmasına İzin Verildi!
Katıldığı her platformda, "Siyasi irade görevini ve gereğini yapmazsa, bizde partimizin değerlerini taşıyan her üye gibi üzerimize düşeni yaparız" diyen DİSK 2. Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi, katıldığı örgüt toplantılarında işçi sayısının çok olduğunun ifade edildiğini, belediye yetkililerine defalarca “Bankamatikçi diye tabir edilen, çalışmayan, haksız kazanç elde eden, çalışanların hakkını gasp eden asalak işçileri hep birlikte tespit edelim. Çalışan ve emek harcayan işçilerin haklarını da hep birlikte korumuş olalım” yönünde taleplerini her defasında ivedilikle ilettiğini söyledi.
Daha önce de, Bakırköy Belediyesi Tiyatro Müdürü Nilgül Güloğlu Ceyhan'ı kızı Ayşegül Nil Ceyhan'ın, yüzde 70 devamlılık zorunluluğu olan bir üniversitede öğrenci olduğu halde, aynı zamanda belediye tiyatrolarında tam zamanlı SGK'lı ve düzenli maaş aldığını duyduğunu ifade eden Adil Çiftçi, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak, iddiaların araştırılmasını istediğini ifade etti.

İŞE GİDİŞ GELİŞİYLE İLGİLİ HİÇ BİR KAYDA RASTLANMADI!
DİSK 2 Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi, yapılan ön incelemeler sonucunda İlçe Kaymakamı Adem Öztürk tarafından, Bakırköy Belediye Başkanlığı Tiyatro Müdürü Nilgül Güloğlu Ceyhan, Tiyatro Amiri Muhterem Özdemir ve Tiyatro Müdürlüğünde sözleşmeli personel olarak çalıştığı iddia edilen Ayşegül Nil Ceyhan hakkında soruşturma yapılmasına izin verildiğini söyledi.
Yapılan incelemeler sonucunda, tek başına işe alma yetkisi olmadığı halde, Tiyatro Müdürlüğü  yönetmeliği gereği doğal üyesi olduğu Tiyatro Yönetim Kurulu kararı ile kızı Ayşegül Nil Ceyhan’ı, 2008 yılında Özel Hizmet Sözleşmeli, Halkla İlişkiler, Yazı işleri ve Özlük birimlerinde SGK'sını da başlatarak personel olarak gösterdiği tespit edildi.
Yine yapılan incelemeler sonucu Ayşegül Nil Ceyhan’ın, 2013 yılında Dramaturg olma şartlarını taşımadığı halde, yine annesi Tiyatro Müdürü Nilgül Güloğlu Ceyhan tarafından ‘Yönetim Kurulu Kararı olmadan’ görev ünvanı ve görev yeri değiştirilerek Dramaturji bölümünde ‘Dramaturg’ olarak görevlendirildiği, mesai takip sistemi dışında bırakıldığı da tespit edildi.
Mesai takip defterinde ismi ve imzası bulunmayan Ayşegül Nil Ceyhan’ın, 2009 yılının Ağustos ayında mesai takip protek sistemine geçtikten sonra da; porkotek sisteminde ismi bulunmayan, kart basmayan, işe gidiş gelişiyle ilgili hiç bir kayda rastlanmayan ve yüzde 70 derslere devam zorunluluğu bulunan lisans eğitimi aldığı İstanbul Üniversite'si Edebiyat Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümündeki derslerine mesai saatleri içinde gittiği anlaşıldı.  SGK tarafından ibraz edilen dökümde, işe başladığı tarihten 2016 yılı 9. aya kadar yaklaşık 8 yıl boyunca tam zamanlı çalıştığına dair hiç bir kayıt olmadığı halde, 30 gün üzerinden maaş aldığı tespit edildi.
Disk 2. Nolu Şube Başkanı yapılan incelemeler sonunda,  Ayşegül Nil Ceyhan'ın görevlerinin gereklerine aykırı davranmak suretiyle haksız kazanç sağlayarak kamunun zararına sebebiyet verdiği, Tiyatro Müdürü Nilgül Güloğlu Ceyhan’ın görevini kötüye kullandığı, Halkla İlişkiler, Yazı İşleri,  Özlük İşleri birimlerinden sorumlu İdari Amir Muhterem Özdemir hakkında da; görevi olan personelin giriş çıkışlarının takibini yapmak olduğu halde, görevini ihmal ederek söz konusu eylemin oluşmasına yardımcı olduğu anlaşılmış olup hakkında soruşturma açılması talebine İlçe Kaymakamı Adem Öztürk’te olur imzası verdi.
Disk 2 Nolu Şube Başkanı Adil Çiftçi, “Tespit edilenler dahi evrakta sahtecilik yapılıdığının açık göstergesidir” diyerek, “Bana göre her ay sahte puantaj düzenlemek suretiyle resmi belgede sahtecilik suçu işlenmiştir. Bu belediyemizi ayrıca mali açıdan da zarara uğratmıştır. Olayların idari sorumluları hala görevde tutularak ta suç işlemeye devam edilmektedir” dedi.
Haber Merkezi/Kent Yaşam
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner258

banner257

banner241

banner245

banner183