banner262
13 Eylül 2016 Salı 16:18
Esencan Hastanesi 3 yaşında
Kutlama programı çalışanların bir araya gelmesi ve sohbet etmeleri amacıyla verilen kokteyl ile başladı. Kokteylde konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Doktor Taşkın Yenidünya, “Beraber olduğumuz bu 3 yıl çok uzun bir süreçti. Önemli bir kısmınız bu 3 yılın nasıl geçtiğini biliyor. İnşallah bu hikâye 10. yılına geldiğinde çoğumuz bu hikâyeyi biliyor olacağız. Bu süreçte bir beraberlik yaşadık, ciddi zorluklar yaşadık ve geldiğimiz nokta hepimizin gerçekten gurur duyacağı bir nokta. Şuan sadece kendi bölgemizden, Türkiye’den değil, yurtdışından da hasta kabul ediyoruz. Memnuniyet oranlarımızın da çok yükseldiği bir noktaya doğru gidiyoruz. Süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu gerçekten kısa vadeli bir koşu değil. Uzun vadeli bir maratondur.  Bu maratonu da el birliğiyle, güç birliğiyle devam ettireceğiz. Nasıl şuanda ülkemizin birliğe ve beraberliğe ihtiyacı varsa bu bizim içinde geçerli. İçimizde çok farklı kültürlerden çalışan arkadaşımız var. Bunlar da burada barış ve uyum içerisinde çalışıyorlar. Bu ortam bize ayrıca bir huzur veriyor. Bunun devamını sağlamak için hepimize bir rol düşüyor. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah 10. yılımız, sağlıkta da 30. yılımızı ilerde hep beraber kutlarız" dedi.

ATEŞ: BU UZUN VADELİ BİR MARATONDUR
Taşkın Yenidünya'nın ardından söz alan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doktor Özkan Ateş de sözlerine teşekkür ederek başladı. Ateş; "Kurumumuzun yaptığı işleri bir takım rakamlara dökerek sizlerle paylaşmak istedik.  Bu 3 yıl içerisinde hastane nerden nereye gitti hep birlikte görelim. Hastanemizi oluşturan doktor ve diğer sağlık çalışanlarımız sürekli bir artış içerisindedir. Kurumun büyüklüğünü gösteren en önemli kriterlerden biri yatak sayısıdır. 2013 yılına baktığımızda hastanemiz 45 yatakla açılmış. 2016 yılına geldiğimizde bu yatak sayısı 108’e ulaşmıştır.. İlk açıldığımızda aylık 170 ameliyatla başlamışız. Şuanda 410’lu rakamları geçmiş bulunmaktayız. Bizim hedefimiz 2017 içerisinde bu sayıyı 550’ye çıkarmak. Yine gelişmiş hastanelerin kriterlerden birisi olan 40 sezeryanla başlanmış. Şuanda 145 sezeryana ulaştık. İlerideki hedefimiz 170’tir. Burada hedefizimizi düşük tutuyoruz. Buda Sağlık Bakanlığının doğum politikasıyla ilgilidir. Doğum sayısı aylık 20’den 157’ ulaşmış. Buda çok yüksek bir rakam" dedi.‘TANINIRLIK ORANIMIZ %90’
Esencan Hastanesi ile ilgili yapılan araştırmalar hakkında bilgiler veren Ateş; Bağımsız bir anket firması İPSOS’a yaptırdığımız çalışma neticesinde 5 milyon bir nüfus içerisinde Esencan hastanesinin tanınma oranı %90 gibi yüksek bir tanınırlık oranımız var. Bu bizim beklediğimizden de yüksek bir sayıdır. Burası tercih edilen bir kurum ve bilinirlik oranı her geçen gün artıyor" dedi.

‘HEDEFLERİMİZDEN BİRİ DE EKOL OLMAK’
"Şuanda hastanemizde yönetici kısmında bulunan kişilerin 15’i kurum içerisinde ki çalışanlardan seçilmiştir diyen Ateş; ."Yani kurum çalışanın yükselmesi konusunda yolu açıyor ve onu destekliyor. Bizim bütün doktorlarımız güncel tıbbı çok iyi takip ediyor ve düzene sokuyor. Artık bunun ötesine geçtik. Doktorlarımızın bilimsel dergilerde yayımlanmış 6 makalesi birçok eğitim, araştırma, üniversite hastanesinde yok. Buda şunu gösteriyor Esencan hastanesinde çalışan doktorlar sadece güncel tıbbı takip etmiyor. Güncel tıbba katkıda bulunuyor. Bir nebzede olsa güncel tıbbın gelişimine yön veriyor. Bu katkıyı sağlayan arkadaşlara teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"BÖLGEMİZDE REFERANS OLARAK GÖSTERİLEN HASTANE HALİNE GELDİK"
Esencan Hastanesinde yapılan uygulamalardan da bahseden Ateş; “Bu hastanede ilk kez uyanık anestezili beyin tümörü ameliyatı yaptık. Ortopedi bölümünde kök hücre ve PRP uygulamaları oldukça yaygın bir şekilde yapılmaya devam ediyor ve gelişiyor. Hastaların kronik hastalıklarının özel kliniklerde takip edilmesi gibi bir girişimimiz oldu. Bu çerçevede de diyabet polikliniği, obezite polikliniği ve meme polikliniği kuruldu. Bu hastalar ayrı arşivleniyor ve gerekli takipleri belli aralıklarla hastaların evleri aranaraktan yapılıyor. Özellikle memeyle ilgili çok gelişmiş bir mamografi cihazımız var. Üroloji bölümünde flexible lazer taş kırma uygulaması 2016 yılı içerisinde başladı. Taş kırma ünitemizde rakam çok arttı. Artık randevu vermeye de başladık" dedi.  "SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ"
Sosyal sorumluluk projelerine çok önem verdiklerini ifade eden Ateş; “Bunlara örnek olarak prematüre bebek gününü kutladık. Hemşireler haftası arkadaşlarımız yerlerinde ziyaret edilerek kutlandı. Özellikle aylık yaptığımız kahvaltı buluşmalarında öncelikli hedefimiz hekimlerin birbirini daha iyi tanıması, kaynaşmasıydı. Bunu bir üst noktaya taşıdık ve artık kahvaltılar fikir istişarelerinin olduğu, toplantıların yapıldığı bir ortam haline geldi. Yılbaşı kutlamamızı yaptık. İftar yemeğimizi verdik. 14 Mart Tıp Bayramını sadece kendi içimizde kutlamakla yetinmedik. Diğer sağlık kuruluşlarını da ziyaret ettik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız çok renkli görüntülere sahne oldu. 2 dönem uluslararası bir organizasyon olan İstanbul Cup’a sponsorluk yaptık.  Esencan hastanesinin en önemli noktalarından biriside eğitime ne kadar önem verdiğidir. Artık eğitimlerimizi uygulamalı olarak yerinde veriyoruz. Her grup için farklı eğitim programları bu aydan itibaren sizlere sunulacak. Sonuç olarak Esencan hastanesinin en başta hedefleri mutlu ve huzurlu bir kurum olmak. Çalışanlarımızın %80’lik memnuniyet oranını daha yüksek bir seviyeye getirmek istiyoruz. Artık biz bir ekol, bir okul olmak istiyoruz" şeklinde sözlerini tamamladı.

Kent Yaşam
 
Anahtar Kelimeler:
esencan hastanesi yaşında
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner263

banner241

banner245

banner183