Davutoğlu: Terör örgütleri seçimden sonra emir almışcasına harekete geçtiler
Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütlerinin 7 Haziran seçimlerinin ardından adeta bir yerden emir almışcasına saldıralar düzenlediğini söyledi. Davutoğlu birlik ve berberlik içerisinde bu sıkıntıların sona erdirileceğini ifade etti.

Başbakan Davutoğlu, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve eski İçişleri Bakanı Efgan Ala'nın katılımıyla Bursa Gökdere Meydanı'nda 'Açık Hava Mitingi'nde partililerle buluştu.

Konuşmasında Bursa’ya övgüler yağdıran Davutoğlu, “Bursa bizim ruhumuzun, cesaretimizin, birliğimizin sembolüdür. Bugün burada kötülüğe karşı iyiliğin, namertliğe karşı mertliğin sesi olmak için bir araya geldik. Bugün burada Türkiye'ye milletimize, birliğimize, kardeşliğimize kast edenlere karşı aslı kardeşi kardeşe düşman edemeyeceksiniz demeye geldik. Ulucami'de bizi bağrına basan, bir saat neredeyse musafa için bekleyen Bursalılara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kurban Bayram Namazı’nı Diyarbakır Ulucami’de kıldığını hatırlatan Davutoğlu, şöyle devam etti: “Şimdi de Bursa Ulucami’nde Cuma namazı kıldım. Bursa Ulucami’nde de Diyarbakır Ulucami’nde de biz Mescidi Aksa’nın Mescidi Nebevi’nin kokusunu alırız. Buradan haykırıyoruz, Diyarbakır Ulucami’ni Bursa Ulucami’nden ayıramayacaklar, koparamayacaklar. Allah adına, millet adına söz veriyoruz. Bizler kardeşiz. Terör bizi yıldıramaz. Bir kasıma kadar çalışacaksınız. O zaman çok çalışacaksınız, 1 Kasım'dan sonra siz karar vereceksiniz.”

DİĞER PARTİLER MEYDANLARDAN ÇEKİLMEMELİYDİ

Ankara’da yaşanan kanlı saldırının ardından diğer partilerin mitingleri sona erdirmesini eleştiren Davutoğlu, şunları söyledi: “Bu ülkenin meselelerini gelip bu meydanlarda size anlatmaktan hiç vazgeçmeyeceğiz. Terörün hedefi insanları korkutmaksa buradan söylüyorum, her zaman milletin önünde en ön safta olacağız, ikinci safa geçmeyeceğiz. Milletin önünde siper olacağız. Teröristler günlük hayatımızın ritmini değiştirmeye, bizi korkutmaya yıldırmaya çalışıyorlar. Bütün bu yıldırma çabalarına karşı bize hayatımızın, milletimizin, vatanımızın geleceği konusunda kimseye söz hakkı vermeyeceğiz. Günlük hayatımızı olduğu gibi sürdürüp teröristleri asla sevindirmeyeceğiz. Onun için bugün buradayız. Keşke diğer partiler de meydandan çekilmeselerdi, çalışmalarını sürdürebilselerdi. Biz buradayız. Türkiye’de bir takım tuzaklarla olağanüstü şartlar varmış gibi göstermeye çalışanlara karşı her gün günlük hayatımıza devam edeceğiz. Seçime kadar çalışacağız. Hem acımızı yaşayacağız, hem tedbirimizi alacağız hem de ülkeye hizmet etmeye devam edeceğiz. Ne bu meydanı ne de vatan sathında herhangi bir meydanı boş bırakmayacağız.”

7 Haziran seçimlerinin ardından terör odakları harekete geçtiğini dile getiren Başbakan Davutoğlu, şunları kaydetti: “AK Partinin yönetimde olmayacağı bir Türkiye hedefinde eski Türkiye’nin bütün aktörleri ortaya çıktı. Çakallar puslu havayı sever. Bursalı yiğitler aydınlık geleceği ümitler. Yapılanı bozmak, Türkiye’nin ilerlemesine engel olmak için harekete geçerler. Bu olaylarla aslında seçim sonuçlarını etkilemeye çalışıyorlar, seçim mühendisliği yaparak milletin kararını ipotek altın almaya çalışıyorlar. Ama şunu bilsinler ki Türkiye artık onların serbestçe at oynattıkları eski Türkiye değil. Meydanı asla onlara bırakmayız. Bu millet gerekirse bağrına taş basar ama çıktığı yoldan asla geri dönmez. İstikametini asla terk etmez. Evet, 7 Haziran’dan bu yana çok acılar yaşadık, hala yaşıyoruz. Terör olaylarının vahşi yüzünü bir kez daha gösterdiği bu dönemde milletçe yaralandık. Askerlerimiz, polislerimiz, insanlarımız alçakça şehit edildiler. Terör sokaktaki insanları, işinde gücünde, geçim derdinde olan insanlarımızı bizden aldı. Cumartesi günü Ankara'da 99 insanımızın canına kıydı, büyük bir katliam yaptı. Acımız derin, gönüllerimiz yaralı. Allah hepsine rahmet eylesin. Bütün milletimize sabır versin: Bir çük insanımız hala hastanede, hepsine şifa diliyorum. Altını çizerek haykırıyorum, bu taziye şu ya da bu partinin değil, hepimizin taziyesidir, hepimizin acısıdır. Kimse insanların acısından siyasi rant çıkarmaya çalışmasın. Bugün erdemli olma, vicdanlı olma günüdür. Terörün ortaya koyduğu bu insanlık dışı manzaralar karşısında 78 milyon insanımız yaralandı. Bu ülkede asırlardır, dostça kardeşçe yaşayan, ortak bir irade ile çalışıp didinen insanlarımız bu vahşeti görüyor. Bu vahşet kültürünü bizim değerlerimiz arasında yeri yoktur.”

TERÖR ÖRGÜTLERİ 7 HAZİRAN'DAN İTİBAREN EMİR ALMIŞCASINA HAREKETE GEÇTİ

Terör örgütlerinin seçimin ardından bir yerden emir almışcasına harekete geçtiğini savunan Davutoğlu, şöyle devam etti: “Onun için diyoruz ki 7 Hazirandan sonra adeta, evet PKK kahrolsun. DAİŞ, DHKPC, bütün terör örgütleri kahrolsun. Bu terör örgütleri 7 Haziran’dan itibaren adeta bir yerden emir almışçasına saldırıya geçtiler. Cana kasteden, insanın hakkını hukukunu çiğneyen bizden değildir. Biz hep beraber bu katliamın karşısındayız. Biz, bir cana kıyanın insanlığa kıymış olduğunu söyleyen bir inanca mensubuz. Biz bu ülke için hayal kurarken, kimden gelirse gelsin, ne amaçla yapılıyor olursa olsun her türlü terör olaylarını lanetliyoruz. DEAŞ'ı, PKK'yı, DHKPC'yi tek terk ve topluca lanetliyoruz. Bütün bu terör olaylarının arkasındakileri lanetliyoruz. Bütün renklerimizle birbirimize kenetleniyor, bir oluyoruz. Eti tırnaktan ayıramazlar, Türk'ü Kürt'ten, Alevi'yi Sünni’den ayıramazlar. Biz terörü kim yapıyorsa lanetliyoruz. Terör terördür iyisi kötüsü olmaz. Duyuyorsunuz, birileri DEAŞ kötüdür PKK iyidir diyor. Birileri birini lanetlerken diğerine sessiz kalıyor. Biz hepsine birlikte karşı çıkıyoruz. Bütün terör odaklarını tek tek lanetliyoruz. Milletimiz teröre gizli açık destek verenleri bütün açıklığı ile görüyor.”

Türkiye’nin uzun yıllardır terör belası ile mücadele ettiğinin altını çizen Davutoğlu, şunları anlattı: “Hiç durmadan gece gündüz mücadele ediyoruz. Binlerce kurban verdik. Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen, kendi problemleri ile kendi içinde kardeşin kardeşi kırdığı bir ülke hayal edenler bu karanlık, kirli örgütleri yönlendiriyor. Biz bu kirli oyunları, birlik içinde olarak, birbirimize kenetlenerek bozacağız. Türkiye'nin aydınlık geleceğine birlikte yürüyeceğiz. Terör olayları ile kimse bu ülkeyi teslim alamaz. Türkiye AK Parti hükümetleri ile kanayan yaraları sarmak için en güzel beraberliği göstermiştir. Çözüm sürecini ortaya koyduk, bu iradeyi ortaya koyduk bu irademizde asla ve asla bir adım dahi geri gitmeyeceğiz. Terörü temizleyerek, toplumsal barışı bir daha geri alınamaz şekilde tesis etmek için gece gündüz mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu kirli ittifakın hedefi Türkiye'dir, Türkiye'deki kardeşliktir. Hedef demokrasimizdir, insan hakları ve demokrasidir. Türkiye'nin son 13 yılda elde ettiği kazanımlardır, büyüme irademizdir. Hep demokrasiyi savunduk. Demokrasiden hak ve özgürlüklerden adalet terazisinden ve en önemlisi kardeşliğimizden hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz.”

Başbakan Davutoğlu konuşurken ikindi ezanı okunduğu için konuşmasına bir süre ara verdi.

Sürecek...
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner258

banner241

banner245

banner183